Poznaliśmy 2 zespoły, które wystąpią w esportowym odpowiedniku Ligi Mistrzów dla studentów.
Po 7 kolejkach ligowych i meczach barażowych mamy jasność - oto reprezentacje uczelni i klubów AZS, które na wiosnę zagrają w ramach dywizji Counter-Strike’a:
- Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (I miejsce w grupie 1
- Uniwersytet Warszawski (I miejsce w grupie 2)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (I miejsce w grupie 3)
- Akademia Górniczo-Hutnicza (II miejsce w grupie 1)
- Politechnika Krakowska (II miejsce w grupie 2)
- Uniwersytet Gdański (II miejsce w grupie 3)
- Politechnika Wrocławska (awans po barażach)
- Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej (awans po barażach)
Z kolei w rozgrywkach League of Legends awans wywalczyli:
[list]
[/list]
W zmaganiach o tytuł mistrzowski zostały więc reprezentacje 10 uczelni i klubów AZS, z czego aż 6 w obu dywizjach. Faza wiosenna rusza 2 marca i potrwa do połowy maja. Po 4 zespoły awansują na turniej finałowy, który wyłoni najlepsze drużyny akademickie w Polsce.
Studenci rywalizujący w League of Legends walczyli nie tylko o możliwość gry na wiosnę, ale także awans do esportowego-akademickiego odpowiednika Ligi Mistrzów. To University Esports Masters - turniej dla najlepszych zespołów studenckich z 14 krajów Europy. W tym roku Polsce przypadają potencjalnie aż 3 sloty w UEM - 2 dla drużyn z fazy jesiennej i 1 dla zwycięzcy etapu wiosennego, który zagra w turnieju kwalifikacyjnym ostatniej szansy.
Dwie drużyny, które będą reprezentować Polskę w University Esports Masters już od kwietnia, poznaliśmy po specjalnych barażach dla zwycięzców grup:
[list]
[/list]
Zarówno faza grupowa, jak i czerwcowe finały UEM 2021 odbędą się online. Pocieszeniem dla uczestników będzie z pewnością wizja nagrody pieniężnej – w puli jest aż 15 tysięcy euro.
Bieżące informacje na temat studenckich rozgrywek krajowych i międzynarodowych można znaleźć na Facebooku i Twitterze University Esports – EDU.