LoL. Ultraliga. AGO Rogue zwyciężyło w sezonie zasadniczym!

"Łotrzyki" po raz 5. z rzędu zwyciężają w pierwszej części sezonu i do mistrzostwa brakuje im tylko dwóch zwycięstw w play-offach.

Redakcja
Redakcja
zespół AGO Rogue Materiały prasowe / Na zdjęciu: zespół AGO Rogue
W pierwszym meczu ostatniego tygodnia AGO Rogue zmierzyło się z zeszłorocznymi zwycięzcami Ultraligi - drużyną K1ck.

Pierwsze spotkanie między tymi drużynami było bardzo ciężkie dla "Łotryzków", ale to oni ostatecznie wyszli z niego zwycięsko.

Rewanżowy mecz zaczął się bardzo dobrze dla "Sinmivaka" i jego ekipy - zagarnęli oni pierwsze zabójstwo w 4.  minucie i zaczynali powoli budować przewagę w zdobytym złocie.
Następnie przez kolejne 20 minut do smoka górskiego na mapie nie wydarzyło się praktycznie nic. Bitwę o smoka wygrało natomiast K1CK za sprawą "Brunessa", ale nie okazało się to zbyt opłacalne. Mistrzowie jesieni z zeszłego roku stracili 3 zawodników, dzięki czemu AGO mogło zgarnąć Barona.

10 minut później było już po grze. "Lurox" i spółka mogli świętować kolejne zwycięstwo. Co ciekawe, drużyna K1CK nie zdobyła ani jednego zabójstwa w całej grze.

W drugim meczu rywalem akademii z LEC było Illuminar Gaming, które zapewniło sobie już drugie miejsce na koniec sezonu i wynik tego spotkania nic nie mógł zmienić.

Illuminar zaczęło mecz na swoją korzyść, zdobywając pierwsze zabójstwo na "Sinimivaku", który wychodząc zbyt ofensywnie naraził się na udanego ganka od "papatabachiego".

Chwilkę później killa zgarnął także "Lucker" i sytuacja się wyrównała, choć nie na długo. W 14. minucie było już 5:3 w zabójstwach na konto Illuminarm które miało również ponad 2 tysiące złota przewagi.

Następnie Illuminar podjęło Barona i zaczęło budować coraz większą przewagę, której AGO nie było w stanie zniwelować. Ostatecznie IHG skończyło grę w 31. minucie i tym samym stało się drugą drużyna w tym sezonie, która zdołała pokonać AGO.

Następnego rywala Łotrzyków dopiero poznamy. Będzie nim wygrany spotkania 7more7 Pompa Team vs Illuminar Gaming.

Obronili tytuł! Finał be!oud CUP VALORANT należy do Pit Stop!