x-kom AGO najlepszą drużyną w kraju!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu:  Maciej 'F1ku' Miklas
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Maciej 'F1ku' Miklas
zdjęcie autora artykułu

x-kom AGO po raz trzeci w swojej historii zdobywa tytuł Mistrza Polski. Tym razem zrobili to, wygrywając z Honoris w wielkim finale.

W tym artykule dowiesz się o:

x-kom AGO w fenomenalnym stylu zwyciężyło ESL Mistrzostwa Polski. Ograli najpierw w półfinale drużynę, która przez społeczność została okrzyknięta faworytem turnieju - Anonymo, a następnie rozpracowali legendy polskiego esportu - Honoris. Było widać, że podopieczni Mikołaja "miniroxa" Michałkówa odrobili lekcje z sezonu zasadniczego, który zakończyli na 5. miejscu.

Wszystko wyszło na dobre "Jastrzębiom". Play-iny zakończyły się trzema sukcesami. Zaraz potem przyszedł czas na - okrzyknięty przez niektórych - "prawdziwy finał", czyli półfinałowe starcie z Anonymo.

Zespół Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego podejmował x-kom AGO na trzech mapach: Inferno, Nuke oraz Mirage. Emocje sięgały zenitu. Damian "Furlan" Kisłowski i spółka wiedzieli jakiej rangi jest to mecz - było to coś więcej niż walka o Mistrza. Dlatego najpierw wygrali ze zdecydowaną przewagą pierwszą planszę - 16:6, na drugiej musieli uznać wyższość przeciwnika - 13:16, ale decydujące starcie to był majstersztyk w wykonaniu x-kom AGO - 16:11 i nowy "zbawca polskiej sceny esportowej" musiał pożegnać się z ESL MP.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kasia Dziurska wróciła z wakacji. Od razu do pracy

Następnego dnia, po niecałych 20 godzinach przerwy, nadszedł czas na wielki finał. Przeciwnikiem okazało się Honoris, które pod przewodnictwem Filipa "NEO" Kubskiego oraz Wiktora "TaZa" Wojtasa mierzyło się z Izako Boars w półfinale. Dokładnie o godzinie 17:00 na serwerze pojawili się zawodnicy obu ekip. Potyczka ta była dla x-kom AGO jak szybka przejażdżka - choć z problemami na własnym wyborze, z których musieli się wykaraskać w dogrywce. Inferno 19:16 oraz 16:6 - tylko dwie mapy w finale, do trzeciej nie doszło.

Nadwiślańska organizacja trzeci raz w swojej historii zdobyła Mistrza Polski. Menedżer zespołu tak komentuje to osiągnięcie: - Bycie mistrzem kraju wiele dla nas znaczy. Nasza drużyna zagrała genialne zawody i należą im się duże brawa - powiedział Arek "maden" Madeński.

Warto dodać, że już 27 maja x-kom AGO zawalczy na międzynarodowym ESL National Championships Global Playoff: Spring 2021, do którego otrzymali zaproszenie dzięki tytułowi polskiego czempiona. W evencie zagra 8 mistrzowskich drużyn z lig narodowych. Najlepsza z nich dostanie natomiast zaproszenie do play-inów IEM Cologne 2022.

Czytaj także: - Superkolejka i ostatnia prosta w wyścigu o play-offy PGE Dywizji MistrzowskiejOstatnia kolejka LOTTO Dywizji Profesjonalnej. Czas na rozstrzygnięcia!

Źródło artykułu: