KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rozpoczyna się wyścig po trofeum LOTTO Dywizji Profesjonalnej. Oglądaj z nami!

Polska Liga Esportowa nie zwalnia tempa. Po trwającym kilka tygodni sezonie, nadszedł wreszcie czas na ostateczne starcia, które pozwolą wyłonić zwycięzcę spośród 6 najlepszych drużyn LOTTO Dywizji Profesjonalnej.
Sławomir Serafin
Sławomir Serafin
LOTTO Dywizja Profesjonalna Polska Liga Esportowa / LOTTO Dywizja Profesjonalna

Już dzisiaj rozpoczną się pierwsze mecze fazy pucharowej, do której przystąpią zespoły: M1 Eden, Tarczyński Protein Team, CLEANTmix, Dr Pepper Team, Team ESCA Gaming oraz PL123. Stawka jest wysoka, bo zawodnicy walczą o nagrody pieniężne, miejsce w międzynarodowych rozgrywkach European Development Championship oraz awans do PGE Dywizji Mistrzowskiej. Patronem tytularnym dywizji po raz kolejny jest Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO.

EMOCJE OD SAMEGO POCZĄTKU

W dobiegającej właśnie końca wiosennej odsłonie LOTTO Dywizji Profesjonalnej rywalizowało wyjątkowo nie osiem a dziesięć zespołów. Dotychczas pojedynki w każdej z 9 kolejek CS:GO rozgrane zostały w systemie Best of Three (BO3). Przypomnijmy, że już mecz otwarcia przyniósł ogrom niespodzianek. Niezwykłe spotkanie Dr Pepper Team przeciwko Tarczyński Protein Team, zakończone ostatecznie wynikiem 2:0 dla ekipy spod szyldu Peppera, opiewało na całe 100 rund w zaledwie dwóch rozegranych mapach. Nie mogliśmy sobie wyobrazić bardziej nieprawdopodobnego pokazu dyspozycji i wyrównania sił podczas inauguracji.

– Współpraca z Totalizatorem Sportowym jako mecenasem to dla nas prestiż, ale i realne możliwości rozwoju Dywizji Profesjonalnej. Rozgrywki zyskują coraz wyższą jakość, możemy zaprosić do udziału więcej organizacji i zaoferować im szansę na rywalizację na arenie międzynarodowej – mówi Paweł Kowalczyk, prezes Polskiej Ligi Esportowej.
 
PROFESJONALIZACJA I ROZWÓJ ESPORTU

Od 65 lat Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO jest największym mecenasem polskiego sportu. Spółka wspiera jego rozwój na kilku poziomach, m.in. poprzez przekazywanie środków z dopłat do gier liczbowych i loterii pieniężnych. Transformacja technologiczna przeprowadzona w ostatnich latach włączyła także esport i jego profesjonalizację w obszar działań Totalizatora Sportowego.

– LOTTO Dywizja Profesjonalna to miejsce, w którym młodzi zawodnicy „ogrywają się”, a organizacje uczą się profesjonalnego podejścia do rywalizacji esportowej. Dzięki temu mamy swój udział w rozwoju całego środowiska esportowego i z satysfakcją obserwujemy podnoszenie się poziomu rozgrywek. To, co szczególnie ważne, to fakt, że drużyny z LOTTO Dywizji Profesjonalnej mogą rozwijać się dalej, najlepsza organizacja awansuje do Dywizji Mistrzowskiej, a dodatkowo będzie miała szansę pokazać się w European Development Championship. Będziemy mocno trzymać kciuki i wspierać naszych reprezentantów startujących w tych rozgrywkach – podkreśla Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

FINAŁOWY RUNDOWN
 
Finałowe rozgrywki LOTTO Dywizji Profesjonalnej odbędą się online w dniach 1-3 czerwca br., a to oznacza, że triumfatora turnieju poznamy w najbliższy czwartek. Pierwszy mecz z zaplanowanych trzydniowych zmagań fazy pucharowej rozpocznie się o godz. 18.00. Najpierw na serwerze zameldują się zawodnicy Team ESCA Gaming, by stanąć w szranki z Dr Pepper Team. Następnie drużyna CLEANTmix zmierzy się z graczami ekipy PL123 (godz. 21.00).

Organizatorem finałów rozgrywek LOTTO Dywizji Profesjonalnej jest Polska Liga Esportowa przy wsparciu partnera tytularnego oraz zaangażowaniu sponsorów: LG, eWinner, Sokołów i Media Expert.

______
Więcej informacji i szczegółowy harmonogram: PLE – Polska Liga Esportowa.

Transmisja finałowych rozgrywek LOTTO Dywizji Profesjonalnej jak zawsze na kanale
twitch/ple.gg.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×