KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

LOTTO Dywizja Profesjonalna CS:GO – przedstawiamy drużyny i zawodników

Które drużyny i jacy zawodnicy walczyli w ostatnim sezonie rozgrywek Dywizji Profesjonalnej Counter-Strike: Global Offensive? Poznajcie wszystkie dziesięć zespołów i składów!
Sławomir Serafin
Sławomir Serafin
Turniej esportowy WP SportoweFakty / Turniej esportowy

W tym sezonie LOTTO Dywizji Profesjonalnej w rozgrywkach wzięło udział rekordowe dziesięć zespołów. Walczyły nie tylko o pulę nagród 10 tysięcy złotych, ale też o awans do wyższej ligi PGE Dywizji Mistrzowskiej oraz zapewnione przez Polską Ligę Esportową miejsce w kwalifikacjach do turnieju European Development Championship.

Rozgrywki zarówno w fazie zasadniczej, jak i w finałach toczyły się w formule „best-of-three”. Sześć najlepszych zespołów z fazy zasadniczej awansowało do play-off’ów i zagwarantowało sobie udział w jesiennych rozgrywkach LOTTO Dywizji Profesjonalnej. Dwie drużyny, które brały udział w finałowym pojedynku awansują do wyższej ligi i w kolejnym sezonie zagrają w PGE Dywizji Mistrzowskiej.

Poniżej przybliżamy sylwetki drużyn, które brały udział w rozgrywkach LOTTO Dywizji Profesjonalnej w sezonie wiosennym 2021 roku. Kolejność odpowiada miejscom w tabeli pod koniec fazy zasadniczej.


M1 EdenSkład:
Maciej „Bielany” Biliński
Dominik „fanatyk” Barkiet
Olaf „olfi” Tyszkiewicz
Adrian „SAYN” Łączyński
Michał „Czapel” Czapla
Michał „HYCZKA” Hyczkiewicz

M1 Eden to wynik fuzji występującego już wcześniej w Polskiej Lidze Esportowej zespołu M1 Gaming z organizacją Eden. Połączenie to przeprowadzono niedługo przed startem wiosennego sezonu. Mocny, równy, doświadczony skład prowadzony przez weterana PGE Dywizji Mistrzowskiej, Olafa „olfiego” Tyszkiewicza i trenowany przez Macieja Mazura. Od początku była to drużyna typowana na faworytów i rzeczywiście, po fazie zasadniczej znalazła się na pierwszym miejscu w tabeli ligowej.

Tarczyński Protein TeamSkład:
Piotr „Nawrot” Nawrocki
Kacper „Killkapi” Wierzewski
Jakub „g1elek” Geliński
Piotr „morelz” Taterka
Jakub „Vanq” Brzezik

Tarczyński Protein Team to dobrze znany fanom Polskiej Ligi Esportowej mocny i składający się z doświadczonych zawodników skład, który od samego początku uznawany był za jednego z faworytów LOTTO Dywizji Profesjonalnej. Tę typowaną do udziału w finale i awansu do ligi PGE Mistrzowskiej drużynę prowadzi od początku roku weteran Izako Boars i Creative Avez Piotr „Nawrot” Nawrocki. Od fazy play-off wspierał ją również bardzo doświadczony Piotr „morelz” Taterka, członek zespołów, które kilkukrotnie (również w tym roku) sięgały po mistrzostwo w Polskiej Lidze Esportowej. Trenerem pozostaje Jakub „inwood” Salwa.

CLEANTmixSkład:
Szymon „Crityourface” Pluta
Patryk „Demho” Tomaszewski
Wojciech „Prism” Zięba
Artur „nejk” Nakielny
Piotr „p1ter” Kubiak

CLEANTmix to drużyna, która w poprzednim sezonie LOTTO Dywizji Profesjonalnej nie miała szczęścia i wylądowała na przedostatnim miejscu w tabeli. Mimo to Polska Liga Esportowa zaprosiła ich do kolejnego sezonu, gdyż zarówno organizacja jak i skład pozostały bez większych zmian i gracze pragnęli rehabilitacji. I udało się, bo prowadzony przez Piotra „p1tera” Kubiaka zespół zakończył fazę zasadniczą na trzecim miejscu w tabeli. Trenerem zespołu jest Damian „MdN” Kisielewski.

Dr PepperSkład:
Adam „discoStar” Zyś
Adrian „frox” Drozd
Adrian „kadziu” Lis
Wojciech „bensty” Duda
Alan „Mepson” Ciszewski

Dr Pepper to drużyna, która powstała na bazie akademii talentów o tej samej nazwie, która miała wychować przyszłych zawodowych graczy w Counter-Strike: Global Offensive. Na jej podstawie miała powstać zwycięska, pięcioosobowa drużyna. I powstała. A potem gracze się zmieniali i rotowali i z oryginalnego składu zostali Adam „discoStar” Zyś oraz trener Maksymilian „trochu” Trocha, wcześniej aktywny gracz. W trakcie meczu drużyną dowodzi Alan „Mepson” Ciszewski.

Team ESCA GamingSkład:
Szymon „KRASNAL” Mrozek
Maciej „Dixyi” Siarski
Tomasz „Tomiko” Uroda
Wojciech „Darchevile” Klęba
Szymon „Majki’ Sychta

Team ESCA Gaming, aktualni mistrzowie LOTTO Dywizji Profesjonalnej, to dość nietypowa drużyna Counter-Strike: Global Offensive. A to dlatego, że grają spontanicznie. Nie ćwiczą sztywnych taktyk, stawiają na żywioł, talent i improwizację. W trakcie fazy zasadniczej przegrali przez to trzy mecze i wylądowali na piątej pozycji w tabeli, ale w play-offach wszystko szło doskonale i zakończyli sezon jako najlepsza drużyna w lidze. Nie wiadomo co będzie dalej z zespołem, ponieważ już teraz poszczególni zawodnicy są na celowniku największych drużyn i Team ESCA może w następny sezon wejść już ze zmienionym składem.

PL123
Skład:
Maks „Maku” Wrześniewski
Mateusz „Bozydar” Jaworski
Kacper „Riczi Maszynka” Benc
Daniel „Lipton” Paul
Bartosz „Ślepy” Sobota

PL123 to drużyna wyciągnięta z kwalifikacji rozegranych przed startem wiosennego sezonu LOTTO Dywizji Profesjonalnej. Prowadzony przez Bartosza „Ślepego” Sobotę zespół jest jednak drużyną z zaskakująco mocnym składem. Ma w swoich szeregach bardzo doświadczonych zawodników, takich jak Mateusz „Bozydar” Jaworski czy Daniel „Lipton” Paul, którzy już brali udział w rozgrywkach tej ligi w ramach innych organizacji.

ARRMY

Skład:
Mikołaj „Desi” Destortes
Paweł „eYs” Wiesiołek
Dawid „xitee” Goc
Jan „Xydoo” Gajewski
Filip „Fylli” Wrona

ARRMY to nowa nazwa dla starej organizacji z nową drużyną. Piratesports, bo na bazie tej organizacji powstały ARRMY już wcześniej brało udział w rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej. Już po starcie wiosennej rundy LOTTO Dywizji Profesjonalnej i pierwszym meczu organizacja postanowiła jednak zrezygnować ze swojej dywizji grającej w CS:GO. I żeby nie powstała pustka w tabeli i terminarzu rozgrywek ligi, Piratesports zaproponowało na swoje miejsce młody i ambitny skład pochodzący z ich „szkółki” esportowej. Zespół ten przyjął nazwę ARRMY, powtórnie rozegrał pierwszy mecz w lidze, a następnie brał już w niej udział do samego końca bez żadnych zmian. Drużyną dowodzi Mikołaj „Desi” Destortes a jej trenerami są Wojciech „Fizer” Jaworski i Michał „avk” Milewski.

Olej NapędowySkład:
Karol „nATSU” Olszak
Adrian „Bojjar” Bojar
Dawid „pendzelek” Ryczko
Mariusz „kirbie” Rachwał
Maksymilian „Bedi” Bednarczuk

Olej Napędowy to niezależna, półamatorska drużyna bez organizacji, która jednak gra w LOTTO Dywizji Profesjonalnej już drugi sezon. Zachodziły w niej niewielkie zmiany personalne, ale cały czas dowodzi Karol „nATSU” Olszak.

Moonday GamesSkład:
Alex „AxM” Maciaszek
Adrian „R1w_” Stachlewski
Maciej „Tapekk” Gałczyński
Daniel „onStyle” Tuszyński
Dawid „Protex” Gołda

Moonday Games to podmiot ściśle powiązany z organizacją Pompa Team, ale nominalnie niezależny, gdyż tylko w ten sposób drużyna może brać udział w rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej. W zamyśle miała to być drużyna gwiazd medialnych, czyli influencerów i streamerów grających w CS:GO na wysokim poziomie. Niestety, połączenie indywidualności w drużynę nie jest takie proste i koncepcja zawiodła. Moonday Games nieustannie wymieniało zawodników i wygrało tylko dwa z dziewięciu spotkań w sezonie.

TP X MonsterSkład:
Błażej „Ki11eRq” Płotka
Jeremiasz „JERY” Marciniak
Oliwier „Merdi” Dąbrowski
Marcin „m1stri’ Kuźniar
Maciek „FULL” Wyrwicki

TP X Monster to połączenie dawniejszej drużyny Turbo Przygłupy z marką Monster. Właścicielem tej drużyny jest celebryta i zawodnik MMA Kasjusz „Don Kasjo” Życiński. W trakcie sezonu zespół ten mocno rotował i co chwilę zmieniał zawodników. Trudno było powiedzieć, kto aktualnie gra w składzie. W tym momencie kapitanem drużyny jest Błażej „Ki11eRq” Płotka a trenuje ją Oskar „hfah” Wroński.

Szczegółowy harmonogram i więcej informacji: ple.gg.

Konsultacjami i pomocą w gromadzeniu materiałów do artykułu służył Daniel Troszczyński z Polskiej Ligi Esportowej.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×