Losowanie grup V4 Future Sports Festival za nami. AGO i Wisła poznały rywali

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu:  Maciej 'F1ku' Miklas
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Maciej 'F1ku' Miklas
zdjęcie autora artykułu

Już za tydzień w Budapeszcie rozpocznie się V4 Future Sports Festival 2021, na którym wystąpią nasze dwie krajowe drużyny, x-kom AGO i Wisła All in Games Kraków. Poznaliśmy grupowych rywali polskich zespołów.

V4 Future Sports Festival 2021 rusza już za tydzień. Dokładnie 14 listopada rozpocznie się turniej rozgrywany w Budapeszcie. Łączna pula nagród dla uczestników wyniesie ponad 300 tysięcy euro. Faza play-in podzielona została na dwie grupy, w każdej z nich rywalizować będą cztery zespoły, a dwa najlepsze awansują do głównej rundy.

Po fazie play-in do turnieju dołączą cztery zaproszone przez organizatorów zespoły: Gambit, Entropiq, BIG oraz Movistar Riders. Faworytem do zwycięstwa wydaje się rosyjska formacja, która pokazała jednak podczas trwającego PGL Major Stockholm 2021, że na lanie nie radzą sobie tak dobrze, jak podczas spotkań przez internet.

Do grupy A trafiła najlepsza obecnie Polska drużyna, x-kom AGO. Najtrudniejszym rywalem popularnych Jastrzębi podbudowanych awansem do ESL Pro League, a także triumfem w Pucharze Narodowej Drużyny Esportu będzie Sinners Esports. Nasz krajowy zespół udowodnił w środę, że nie odstaje poziomem od Czechów, pokonując ich w rozgrywkach ESEA Premier 2:1.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego widoku zupełnie się nie spodziewała. "Co one robią?"

Oprócz wyżej wymienionych drużyn, przeciwnikiem Polaków będzie inna czeska formacja, eSuba, a także zespół ONYX, której graczem jest znany społeczności były zawodnik m.in HellRaisers i FlipSid3 Tactics, Vlаdуslаv "bondik" Nеchуроrchuk.

W grupie B oczy polskich kibiców zwrócone będą w stronę Wisły All in Games Kraków. Zawody w stolicy Węgier utkwiły w pamięci dwóch zawodników Białej Gwiazdy, bowiem Grzegorz "SZPERO" Dziamałek i Grzegorz "jedqr" Jędras wystąpili na tym turnieju w 2019 roku wraz ze swoim miksem pod nazwą adwokacik. Później dołączyli właśnie pod barierę Wisły.

Biała Gwiazda rywalizować będzie z czeską formacją ENTERPRISE esports, Bułgarami z Team Fiend, a także przeciwko reprezentantom gospodarzy, którzy wystąpią pod nazwą Team Hungary. Drużyna została stworzona specjalnie na turniej, wystąpią w niej zawodnicy z Węgier.

Przeczytaj także: Horror w pierwszym półfinale Majora. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka Jednostronny drugi półfinał Majora. Mecz zakończył się w dwóch mapach

Źródło artykułu: