Strach przed porażką mobilizował go do wygranej. Komentarz lidera Na'Vi po finale Majora

Po finałowym pojedynku PGL Major Stockholm 2021, w którym Natus Vincere pokonało 2:0 G2 Esports wywiadu dla portalu HLTV.org udzielił Oleksandr "s1mple" Kostyliev. Ukrainiec przyznał, że do zwycięstwa napędzał go strach przed porażką.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Oleksandr 's1mple' Kostyliev Materiały prasowe / pglesports.com/Stephanie Lindgren / Na zdjęciu: Oleksandr 's1mple' Kostyliev
Finał PGL Major Stockholm 2021 zakończył się zwycięstwem ukraińskiej organizacji Natus Vincere, która w dwóch mapach okazała się lepsza od G2 Esports. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrany został Oleksandr "s1mple" Kostyliev , który przyznał, że myślał o tym, co by było gdyby nie zdobyli trofeum.

- Próbowałem wyobrazić sobie, że przegrywamy. Było to tak straszne, że chciałem wygrać jeszcze bardziej - opowiedział w rozmowie z portalem HLTV.org "s1mple".

Ukrainiec mówił również o powrocie na de_nuke z wyniku 14:8. Na'Vi doprowadziło do dogrywki, w której udowodnili, że na tej mapie żadna drużyna nie jest w stanie ich pokonać. W tym roku ukraińska formacja wygrała na niej swoje wszystkie pojedynki.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: olbrzymie święto na ulicach! Te obrazki robią wrażenie

- Zawsze mówiliśmy sobie nawzajem, że musimy wierzyć w siebie do samego końca i to właśnie zrobiliśmy. Dopóki G2 Esports nie osiągnęło 16 rundy, druga mapa wciąż trwała i udało nam się odwrócić jej losy, a dodatkowo zachować status niepokonanej drużyny na de_nuke - podkreślił Ukrainiec.

Najlepszy zawodnik turnieju wyjaśnił również, że zapowiadana przez niego przerwa od CS'a nie wydarzy się teraz.

- Chcę przez kilka miesięcy zadbać o siebie, bo zdrowie jest najważniejsze i czuję, że potrzebuję przeznaczyć na to trochę czasu. Ale to jeszcze nie teraz. Postaram się znaleźć na to trochę czasu podczas grania - zakończył MVP PGL Major Stockholm 2021.

Przeczytaj także:
Coraz więcej zmian na scenie CS:GO. Liquid straci dwóch zawodników?
Blisko, blisko, coraz bliżej - czas na ósmy tydzień w Polskiej Lidze Esportowej

Czy wyobrażasz sobie przerwę od CS'a ze strony "s1mple'a"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×