Wiemy co z meczem "Złotej piątki" na IEM Katowice 2022

Wieść o tym, że istnieje możliwość ponownego zobaczenia na scenie IEM Katowice legendarnej, byłej drużyny Virtus.pro, rozpaliła wszystkich fanów e-sportu do czerwoności. Wiceprezes ESL Michał "Carmac" Blicharz wyjaśnił, czy do tego dojdzie.

Kamil Sobala
Kamil Sobala
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Intel Extreme Masters WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Intel Extreme Masters
Każdy polski fan e-sportu wspomina z wielkim sentymentem czasy tzw. "Złotej piątki", czyli byłego składu Virtus.pro, który podbił świat Counter-Strike'a. Ekipa tworzona przez samych Polaków, choć w rosyjskiej organizacji, tak naprawdę zbudowała popularność tej dyscypliny w kraju nad Wisłą.

W ostatnim czasie dużo mówiło się o tym, że kibice ponownie chcieliby zobaczyć na scenie IEM Katowice drużynę, która wygrała ten turniej w 2014 roku. Tworzyli ją wówczas Wiktor "TaZ" WojtasFilip "Neo" KubskiJanusz "Snax" PogorzelskiPaweł "Byali" Bieliński oraz Jarosław "PashaBiceps" Jarząbkowski. Chęć udziału w meczu pokazowym wyraził na antenie "Kanału Sportowego" ostatni z wymienionych, a sam temat od tego momentu był coraz częściej poruszany w mediach.

Jednak wiceprezes ESL Michał "Carmac" Blicharz oficjalnie poinformował o tym, że spotkanie nie dojdzie do skutku.

ZOBACZ WIDEO: Jego zjazd robi ogromne wrażenie. Zareagował znany aktor

"Odbyłem publiczną konwersację na temat zorganizowania meczu legend na IEM Katowice 2022, z udziałem 'Złotej Piątki'. Sytuacja jest taka, że nie dojdzie do tego na najbliższym turnieju. Niestety nie udało nam się zebrać wszystkich na czas" - zakomunikował na swoim Twitterze.

"Chcemy jednak dalej nad tym pracować. Mecze legend to świetny sposób na uczczenie bohaterów minionych epok CS 1.6 i CS:Go" - dodał.

Tegoroczny IEM w Katowicach rozpocznie się już 15 lutego. Łączna pula nagród w tym turnieju wyniesie milion dolarów. W tym roku tytułu bronić będzie Gambit Esports, które pokonało w finale poprzedniej edycji Virtus.pro.

Microsoft ma problem ws. przejęcia Blizzarda. Potężna transakcja zostanie wstrzymana?
Ranking HLTV najlepszych graczy CS:GO 2021 roku: 6. "HObbit"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×