KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Rosjanin naprawdę to zrobił! Brak słów

Do skandalu doszło podczas rywalizacji esportowców w DCP 2021/2022 Tour II: Eastern Europe. Gracz Outsiders "Pure" w trakcie przerwy narysował symbol "Z" na mapie. Momentalnie został zdyskwalifikowany.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Iwan 'Pure' Moskalenko Twitter / Na zdjęciu: Iwan 'Pure' Moskalenko
Rywalizacja pomiędzy drużynami Outsiders i Mind Games toczyła się o przejście do finału górnej drabinki. Jak informuje serwis sport24.ua, podczas starcia doszło do skandalicznej sytuacji.  Na pierwszej mapie nastąpiła przerwa, podczas której jeden z graczy Outsiders - Iwan "Pure" Moskalenko - namalował literę "Z".

Litera ta to symbol używany przez rosyjskie wojsko podczas inwazji na Ukrainę. To sygnał poparcia dla działań Rosjan. Symbol jest już zakazany w kilku europejskich krajach, gdzie utożsamia się go ze swastyką.

I choć "Pure" przeprosił za swoje zachowanie, a także tłumaczył, że "zetki" nie namalował celowo, to szybko poniósł konsekwencje. I to najbardziej dotkliwe z możliwych. Nie uchroniło to go przed surową karą.

- W grze nastąpiła długa przerwa. Chłopaki i ja rozmawialiśmy i rysowaliśmy na minimapie. Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, czym właściwie okazał się mój rysunek, staraliśmy się go zatuszować. Nie chciałem nikogo urazić, to wszystko stało się przypadkiem. Pokój wszystkim - powiedział "Pure".

Pochodzący z Władywostoku gracz został wykluczony z rozgrywek DPC z Europy Wschodniej. Po wygranym 2:0 spotkaniu gracze Outsiders odmówili udzielenia wywiadów.

Z powodu bezsensownego zachowania gracza, ucierpiała też jego drużyna, która została zdyskwalifikowana z rozgrywek regionalnych DPC EEU Tour 2.


Czytaj także:
Szaleństwo. Barcelona kładzie na stół fortunę
Polski talent rozkwita. Jose Mourinho buduje nam wielkiego piłkarza

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×