Czesi trenowali przed meczem z Polską

Reprezentacja Czech przygotowuje się do meczu z Polską. Nasi południowi sąsiedzi tuż przed godziną 18:00 rozpoczęli zajęcia na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Artur Długosz
Artur Długosz

Reprezentacja Czech w sobotę w decydującym meczu zmierzy się z Polską. Czesi, jeżeli chcą awansować do ćwierćfinału, nie mogą przegrać. W oficjalnym przedmeczowym treningu na Stadionie Miejskim we Wrocławiu nie wziął udziału Tomas Rosicky, który zmaga się z kontuzją i walczy z czasem.

Czesi zajęcia rozpoczęli od popularnej gry "w dziadka" i ćwiczeń rozciągających. Potem zebrali się na środku boiska, gdzie przemawiał do nich szkoleniowiec Michal Bilek. Następnie nasi południowi sąsiedzi pobiegali wzdłuż boiska. Osobno ćwiczyli bramkarze z Petrem Cechem na czele. - Petr Cech zaczął już ponownie treningi z nami. Nie stał jednak jeszcze w bramce. Po treningu będziemy wiedzieli na sto procent czy zagra, czy nie - wyjaśniał Bilek.

Po kilku przebieżkach zawodnicy dostali nakaz ponownego porozciągania mięśni. Następnie ćwiczyli krótkie podania. Wszystkiemu z odległości przyglądał się opiekun kadry narodowej.

Tuż przed końcem otwartego dla mediów treningu szkoleniowiec Czechów swoich podopiecznych podzielił na dwa zespoły i... zarządził grę w piłkę ręczną. Jedynym warunkiem zdobycia gola było jednak to, że futbolówka do bramki musiała zostać skierowana po strzale głowa.

Z Wrocławia dla portalu SportoweFakty.pl, Artur Długosz.
Początek treningu Czechów Początek treningu Czechów
W zajęciach wziął udział także Petr Cech W zajęciach wziął udział także Petr Cech


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×