Czechy
36' Jaroslav Plasil 39' David Pavelka 88' Josef Sural
Turcja
10' Burak Yilmaz  (0:1) 35' Ismail Koybasi 49' Hakan Balta 65' Ozan Tufan  (0:2)

Popełnione faule

Koniec spotkania. Zasłużone zwycięstwo Turków, którzy wciąż nie mogą być jednak pewni awansu do kolejnej fazy mistrzostw Europy. Czesi żegnają się z turniejem.

Czesi starają się zdobyć chociaż jednego gola, rozpaczliwie atakują. Ich akcja została jednak przerwana, gdyż Skoda był na spalonym.

Szansa dla Turków. Akcja zakończyła się niecelnym strzałem Tosuna.

Druga połowa potrwa dłużej o 5 minut.

Kaderabek dograł w pole karne w kierunku Necida, ale piłkę przejęli Turcy.

Żółtą kartkę otrzymał Josef Sural.

Balta potrzebował pomocy medycznej i na chwilę opuścił boisko.

Czesi mieli rzut rożny, ale po dośrodkowanie nie oddali nawet strzału.

Duże zamieszanie w polu karnym Czechów. Sahan z sześciu metrów strzelił obok bramki.

Kiks Plasila we własnym polu karnym. Turcy będą mieć rzut rożny.

Strzał z dystansu Daridy obronił Babacan.

Czesi częściej atakują, ale czujnie w defensywie grają Turcy.

Mało brakło, by Czesi zdobyli kontaktowego gola. Darida dograł piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z Czechów nie zdołał skierować ją do bramki.

Gonul dośrodkował w pole karne, a tam głową nad bramką strzelił Turan.

Niedokładne dośrodkowanie Czechów. Od bramki zaczął Babacan.

Krótko trwał napór Czechów, teraz to Turcy mają przewagę i częściej atakują.

Turcy mają ogromne powody do radości. Po strzelonej drugiej bramce cieszył się cały zespół.

Zmiana w Turcji. Schodzi: Emre Mor. Wchodzi: Olcay Sahan.

Po straconej bramce Czesi mocno przycisnęli i zepchnęli rywali do defensywy.

Tureccy kibice świętują na trybunach stadionu w Lens. Z kolei czeskie sektory milczą.

Gol! Strzelił Ozan Tufan. Asystował mu Mehmet Topal. Gol dla Turków! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę przejął Topal, który odegrał do Tufana, a ten zaskoczył Cecha!

Kolejny atak Czechów. Tym razem strzelał Necid, ale ponownie pewną interwencją popisał się Babacan.

Udana interwencja Volkana Babacana po strzale Daridy.

Dobry mecz rozgrywa Emre Mor. 18-latek po indywidualnym rajdzie oddał strzał z 20. metrów - piłka przeleciała nad poprzeczką.

Kolejny raz Babacan został sfaulowany przy interwencji. Sędzia słusznie przerwał grę.

Gokhan Gonul wrócił już na boisko.

Zbyt głębokie dośrodkowanie Krejciego. Sędzia przerwał grę. W walce o piłkę zderzyło się trzech zawodników. Najbardziej ucierpiał Gonul, który ma rozcięty łuk brwiowy.

Żółtą kartkę otrzymał Hakan Balta, który sfaulował Necida tuż przed polem karnym.

Turcy ruszyli z szybką kontrą. Akcja została przerwana, sędzia dopatrzył się spalonego.

Początek drugiej połowy. Obie drużyny bez zmian.

Z kolei trener Czechów, Pavel Vrba, ma o czym myśleć w przerwie.

Powody do radości po pierwszej połowie ma trener Turków Fatih Terim.

14

Koniec pierwszej połowy. Turcy wykorzystali swoją szansę i od 10. minuty prowadzi. Czesi starają się doprowadzić do wyrównania, ale brakuje im celnych strzałów.

Pierwsza połowa potrwa dłużej o minutę.

Po rzucie rożnym z woleja nad bramką strzelił Sivok.

Turcy po zdobytej bramce dobrze grają w defensywie i nie pozwalają rywalom na zbyt wiele.

Necid w polu bramkowym sfaulował Babacana. Sędzia szybko przerwał grę.

Żółtą kartkę otrzymał David Pavelka.

Świetny strzał Plasila z 30 metra, ale jeszcze lepsza była interwencja Babacana, który obronił to uderzenie!

Kolejne upomnienie. Tym razem żółtą kartkę za faul otrzymał Jaroslav Plasil.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ismail Koybasi.

Nieporozumienie między Plasilem i Pudilem. Po podaniu tego pierwszego piłka wyleciała na aut.

Akcja za akcję. Tym razem atakowali Czesi, ale dogodnej okazji nie wykorzystał Kaderabek.

Turan zbyt mocno dograł do Sena i piłkę złapał Cech.

Niedokładne dogranie Pudila do Krejciego. Piłkę przejęli Turcy.

Turcy starają się kontrolować sytuację, Czesi próbują konstruować ataki, brakuje im jednak celnych strzałów.

Dużo szczęścia mieli Czesi. Turcy mieli groźną sytuację, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Tak z gola cieszyli się Turcy:

Czesi w natarciu. Niecelnie strzelał Necid.

Groźna akcja Czechów. Pavel Kaderabek znalazł się niepilnowany w polu karnym i strzałem z ostrego kąta próbował zaskoczyć golkipera Turcji. Ten bez problemów obronił uderzenie rywala.

Selcuk Inan próbował strzałem z rzutu wolnego zaskoczyć Cecha, ale trafił w mur.

Groźna akcja Turków, ale na spalonym złapany został Mor.

Kapitalna okazja Czechów! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Sivok. Czechom zabrakło trochę szczęścia, piłka odbiła się od słupka.

Na strzał z 20. metra zdecydował się Darida. Piłka otarła się o stopę Balty i mamy rzut rożny.

Kolejny atak Turków. Piłka została zagrana w kierunku Yilmaza, ale tym razem dobrą interwencją popisał się Sivok.

Necid przegrał biegowy pojedynek z Gonulem. Turek wybił piłkę na aut.

Czesi starają się szybko doprowadzić do wyrównania. W ich szeregach jest jednak sporo niedokładności.

Gol! Strzelił Burak Yilmaz. Asystował mu Emre Mor. Przewagę mieli Czesi, ale to Turcy mogą cieszyć się ze zdobytego gola! Lewą stroną ruszył 18-letni Mor, który dograł w pole karne do wbiegającego Yilmaza, a ten dostawił nogę i skierował piłkę do siatki!

Dośrodkowanie w pole karne, ale piłkę pewnie złapał Cech. Wcześniej na spalonym złapany został Yilmaz.

Czesi mają do wyrównania rachunki z Turkami. Podczas fazy grupowej Euro 2008 lepsi byli reprezentanci Turcji.

Jest pierwszy strzał w tym spotkaniu. Dość przypadkowe uderzenie Daridy było niecelne.

Krejci w narożniku nie zdołał utrzymać piłki na boisku. Turcy wznowili grę od bramki.

Pudil przerwał faulem dobrze zapowiadającą się kontrę Turków. Skończyło się na słownym upomnieniu dla Czacha.

Czesi od początku ruszyli do ataków, ale po dośrodkowaniu piłkę na rzut rożny wybił Balta.

Odliczanie kibiców i sędzia rozpoczął spotkanie pomiędzy Czechami i Turcją.

Czas na hymny narodowe obu krajów.

Piłkarze obu drużyn są już w tunelu i przygotowują się do wyjścia na boisko.

Czesi w starciu z Turcją będą sobie musieli radzić bez kontuzjowanego Tomasa Rosicky'ego.

Po poprzednich meczach wiele głosów krytyki spadło na Arda Turana. Turek odpowiedział na te słowa.

A oto drużyny, które są już pewne awansu do 1/8 finału mistrzostw Europy:

Zarówno Czesi, jak i Turcy mają jeszcze szanse na awans. By zapewnić sobie już dziś, potrzebują wysokiego zwycięstwa.

Obie drużyny nie mogą zaliczyć Euro 2016 do udanych. Po dwóch kolejkach Czesi wywalczyli tylko punkt, a Turcy nie mają na swoim koncie żadnego "oczka".