KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Euro 2020. Rosja cofnęła akredytację dziennikarzowi z Niemiec. "Niedopuszczalna ingerencja"

Zawrzało po decyzji Rosji, która postanowiła cofnąć dziennikarzowi "ARD" akredytację na Euro 2020. Niemiecki Związek Dziennikarzy grzmi. - To niedopuszczalna ingerencja w wolność prasy - oświadcza cytowany przez "Deutsche Welle".

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Gazprom Arena z lotu ptaka Getty Images / Peter Kovalev / Gazprom Arena z lotu ptaka
Ceniony dziennikarz niemieckiej telewizji publicznej "ARD" Robert Kempe nie dostał akredytacji na mecze Euro 2020 w Sankt Petersburgu.

- Uważamy to za ograniczenie wolności prasy, które dla nas jest nie do przyjęcia - powiedziała redaktor naczelna WDR (niemiecki nadawca publiczny Westdeutsche Rundfunk) Ellen Ehni, cytowana przez "Deutsche Welle".

UEFA twierdzi jednak, że akredytacja dziennikarza jest cały czas ważna w przypadku pozostałych dziesięciu lokalizacji rozgrywek Euro 2020.

Ehni zwróciła się do rosyjskich władz z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji. Podkreśliła, że Kempe musi dostać akredytację również na mecze w Sankt Petersburgu.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z mistrzostw". Ekspert zaskakuje. "Na Euro 2020 wystąpi kadra Sousy i Brzęczka"

Decyzję Rosji skrytykował również Niemiecki Związek Dziennikarzy.

- To niedopuszczalna ingerencja w wolność prasy, która kolejny raz pokazuje, że krytyczne relacjonowanie nie tylko nie jest w Rosji mile widziane, ale też ma konsekwencje dla dziennikarzy - zaznaczył przewodniczący tego podmiotu Frank Ueberall (cyt. za dw.com.pl).

Media podkreślają, że Kempe w przeszłości krytycznie relacjonował tematy związane z mistrzostwami świata w Rosji i działaniami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Pojawiają się też głosy, że ostatnio zajmował się chociażby powiązaniami między rosyjskim koncernem państwowym Gazprom a europejskim futbolem.

Czytaj także:
> Serie A. Co z przyszłością Koulibaly'ego w Napoli? Nowe informacje ws. defensora
> Euro 2020. Tak mistrzostwa obstawiają bukmacherzy

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (44)
 • Poot Zgłoś komentarz
  CYTAT: ..."Media podkreślają, że Kempe w przeszłości krytycznie relacjonował tematy związane z mistrzostwami świata w Rosji i działaniami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
  Czytaj całość
  Pojawiają się też głosy, że ostatnio zajmował się chociażby powiązaniami między rosyjskim koncernem państwowym Gazprom a europejskim futbolem"... Redaktorze Domański. Wystarcz skonfrontować parę faktów i zachodziw wiele pytań. 19 maja Gazprom i UEFA ogłosiła (patrz oficjalna strona), że podpisały umowę sponsorską z UEFA .. "Gazprom ma teraz prawa partnerskie do UEFA EURO 2020" - napisano - zaledwie trzy tygodnie przed rozpoczęciem mistrzostw Europy. Dziwnym faktem jest również to, że "Gazprom Arena" w Sankt Petersburgu będzie gościć siedem pełnych meczów/y Mistrzostw Europy. Więcej niż na pozostałych dziesięciu stadionach biorących udział w konkursie, z wyjątkiem stadionu Wembley w Londynie. Zostało to ogłoszone przez UEFA 23 kwietnia, dokładnie cztery tygodnie przed oficjalnym podpisaniem kontraktu z Gazpromem. Może by tak doszukać się ile „to coś‘‘ kosztowało. Chiński Konzern Hisense w 2016 roku Francuzów zasponsorował około 50 mln euro. I jeszcze jedno: TU NIE CHODZI O MIESZANIE POLITYKI tu chodzi o pieniądze, za które można kupić wszystko...
  • Poot Zgłoś komentarz
   Może "by tak od początku"!!! Może czas zająć się INNYMI informacjami /decyzjami/ podanymi na oficjalnych stronach UEFA!? FRAGMENTY KOMUNIKATOW: "Sankt Petersburg, gdzie
   Czytaj całość
   znajduje się siedziba Gazpromu…. będzie gospodarzem siedmiu meczów podczas letniego turnieju EURO2020‘‘… 19 maja Gazprom i UEFA ogłosiły, że uzgodniły umowę sponsorską dla reprezentacji narodowej UEFA w piłce nożnej. "Gazprom ma teraz prawa partnerskie do UEFA EURO 2020‘‘. Może by tak dedektywi interii doszukali ile ‚‘to coś‘‘ kosztowało. Chiński Konzern Hisense 2016 francuzów zasponsorował około 50 mln euro. W Polsce jakoć cicho. W innych krajach raczej nie ponieważ niewygodnym dziennikarzom (którzy zaczęli pisać o związku UEFA z GAZPROMEM) cofnięte zostały akredytacje na mecze, które odbywać będą się w Rosji.
   • wojciech126 Zgłoś komentarz
    Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Nie widzę żadnego problemu. Jeśli każde z europejskich państw zrobi to samo wobec pseudo dziennikarzy zdradzieckich (piszę pseudo, bo każdy z nich jest
    Czytaj całość
    dobrze przeszkolonym szpiegiem), to będziemy mieli tzw. zasadę retorsji.
    • oldie Zgłoś komentarz
     nie lubia go i tyle, niech wysla innego
     • IMPERATYW Zgłoś komentarz
      A mnie nie dziwi zachowanie Rosjan i nie zdziwiło by mnie nawet, gdyby wbili temu dziennikarzowi 4 noże w plecy, a później powiedzieli, że on sobie to sam zrobił.
      • Orche Zgłoś komentarz
       ciekawe jakimi specyfikami tym razem rosja nabuzuje swoich zawodników
       • Jean Jack Palesky Zgłoś komentarz
        ...hmm... w tym miejscy wypada przypomnieć Bareję z jego słynną sceną z szatni, w kultowym filmie pt. "Miś": "... pańskiego płaszcza nie mamy, I CO NAM PAN ZROBI
        Czytaj całość
        ?...". Ot, i wszystko...
        • An.Rut Zgłoś komentarz
         Bez powodu mu nie wycofali akredytacji ! Tak się zazwyczaj kończy jak miesza się politykę i sport
         • pugh Zgłoś komentarz
          Niemcy grzmią! To po prostu straszne, aż mi uszy puchną! Rosję wykluczono za doping z większości zawodów sportowych ale skorumpowana UEFA na to nie zważa - za to ma wiele do powiedzenia
          Czytaj całość
          w kwestii koszulek ukraińców. Nie oglądam piłki nożnej i to jest jeden z powodów.
          • de.Mar Zgłoś komentarz
           Brawo Leningrad!
           • de.Mar Zgłoś komentarz
            A dlaczego skandaliczna panie redaktorku? ;)
            • de.Mar Zgłoś komentarz
             To za ten niemiecki cyrk z Nawalonym...
             • de.Mar Zgłoś komentarz
              BRAWO Bracia Rosjanie! Jak Kuba Bogu...
              Zobacz więcej komentarzy (10)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×