Euro 2020. Zabójcza końcówka Austriaków. Tak pokonali Macedonię Północną (WIDEO)

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu grupy C. Austria rozpoczęła Euro 2020 od zwycięstwa nad Macedonią Północną 3:1, a dwa gole padły w ostatnim kwadransie.
Robert Czykiel
gol Michaela Gregoritscha Twitter / Na zdjęciu: gol Michaela Gregoritscha

Reprezentacja Austrii była faworytem meczu z Macedonią Północną. To było pierwsze spotkanie w grupie C na Euro 2020, które z powodu pandemii koronawirusa zostało przeniesione na 2021 rok.

Zapowiadało się jednak na sensację. Po pierwszej połowie było 1:1, a po przerwie Austriacy długo nie potrafili udokumentować przewagi. Przełom nastąpił w ostatnim kwadransie.

Przy bramce na 2:1 świetną asystą popisał się David Alaba. Dzięki niemu z bliska macedońskiego bramkarza pokonał Michael Gregoritsch.

W 89. minucie wynik spotkania ustalił Marko Arnautović. Doświadczony napastnik wykazał się dużym spokojem i wyczekał bramkarza, a następnie trafił do pustej bramki.

Euro 2020. "Fatalny błąd". Kuriozalny gol w meczu Austria - Macedonia Północna [WIDEO] >>