Euro 2020. Nie tylko bramka turnieju, ale i interwencja? Cóż to był za mecz

Działo się podczas meczu Szkocja - Czechy na Euro 2020. Kapitalna bramka Patrika Schicka to nie jedyna akcja, godna zapamiętania. Swój kunszt pokazał też bramkarz Tomas Vaclik.

Krzysztof Kaczmarczyk
frunący Tomas Vaclik Twitter / Na zdjęciu: frunący Tomas Vaclik
Czesi pokonali w Glasgow Szkotów 2:0, a oba gole zdobył Patrik Schick. Ten drugi - strzelony niemal z połowy boiska - będzie poważnym kandydatem do miana bramki Euro 2020.

Kto jednak wie, jak potoczyłyby się losy tego pojedynku, gdyby nie popis czeskiego bramkarza na początku drugiej połowy.

W 49. minucie obrońca Tomas Kalas mógł zaskoczyć swojego bramkarza. Ten jednak pofrunął, wyciągnął się jak struna i gospodarze tego meczu nie mogli cieszyć się z remisu.

"Czesi mają też kandydaturę do najlepszej interwencji Euro 2020" - napisano w mediach społecznościowych TVP Sport, gdzie zamieszczono filmik z niesamowitą interwencją czeskiego bramkarza.

- Vaclik jaką drogę musiał tutaj pokonać, żeby dać sobie szansę na strącenie tej piłki - emocjonował się komentujący mecz dla TVP Rafał Wolski. - Piłka zagrana przez środkowego obrońcę była dużym problemem dla Vaclika, ale on z tego wybrnął.

Trzy minuty po tym zdarzeniu Schick swoim cudownym uderzeniem niejako "wbił gwoździa" do trumny Szkotów, którzy w tym pojedynku finalnie nie zdołali ani razu trafić do bramki rywali.

To będzie najpiękniejszy gol turnieju! Niewiarygodne, co zrobił Czech (wideo)