"Błyskawica". Karol Linetty o 11 sekund od rekordu mistrzostw Europy

Karol Linetty na początku drugiej połowy wlał nadzieję w serca kibiców reprezentacji Polski. Pomocnik już w 32. sekundzie strzelił wyrównującego gola w meczu ze Słowacją i jak się okazuje był blisko pobicia rekordu mistrzostw Europy.

Łukasz Witczyk
Karol Linetty Getty Images / Gonzalo Arroyo - UEFA/UEFA / Na zdjęciu: Karol Linetty
Pierwsza połowa spotkania reprezentacji Polski ze Słowacją zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść rywali. Polacy grali słabo, a gola stracili po pechowej interwencji Wojciecha Szczęsnego. Ten został zresztą pierwszym golkiperem w historii mistrzostw Europy, który trafił do własnej bramki.

Po zmianie stron Polacy szybko doprowadzili do wyrównania. Potrzebowali do tego zaledwie 32 sekundy. Strzelcem gola był Karol Linetty, który tym samym zapisał się w historii mistrzostw Europy.

Jego gol w meczu ze Słowacją był drugim najszybszym strzelonym po przerwie w dziejach mistrzostw Europy. Szybciej do siatki rywala trafił jedynie Rumun Marcel Coras, który dokonał tego w 1984 w starciu z Niemcami, które zakończyło się wynikiem 2:1 na korzyść naszych zachodnich sąsiadów. Coras strzelił gola w 21 sekundzie drugiej połowy.

Linetty w 74. minucie opuścił boisko. Był to jego 32 występ w barwach narodowych i trzecie trafienie w kadrze.

Słowa wsparcia od Arkadiusza Milika przed meczem Polska - Słowacja. "Jestem z Wami Panowie"