Kolejny piękny gol na Euro 2020. Zobacz popis gwiazdora Rosji (WIDEO)

Reprezentacja Rosji długo nie potrafiła znaleźć sposobu na bramkarza Finlandii. Przełom nastąpił tuż przed przerwą, a Aleksiej Miranczuk strzelił efektownego gola.

Robert Czykiel
gol Aleksieja Miranczuka Twitter / Na zdjęciu: gol Aleksieja Miranczuka
W środę rozpoczęła się druga kolejka fazy grupowej Euro 2020, które przeniesiono na 2021 rok. Na początek zobaczyliśmy mecz Finlandia - Rosja. To pierwsza z tych drużyn była w lepszej sytuacji, bo wcześniej ograła Danię (1:0), a Rosjanie ulegli Belgii (0:3).

Podopieczni Stanisława Czerczesowa musieli wygrać, aby nie martwić się o wyjście z grupy. Pierwsza połowa nie była idealna w wykonaniu "Sbornej", ale udało się wyjść na prowadzenie po bardzo ładnej akcji.

Bohaterem został Aleksiej Miranczuk, który zagrał "klepkę" z Artiomem Dziubą. Potem zawodnik Atalanty zwodem ominął fińskiego obrońcę, a na koniec strzelił w samo okienko.