Co to był za mecz! Ponad 20 strzałów nie wystarczyło na Belgię (WIDEO)

Reprezentanci Danii robili co mogli, by pokonać faworyzowaną Belgię, jednak ostatecznie musieli pogodzić się z porażką 1:2. Zdaniem wielu kibiców, to był najlepszy dotychczas mecz Euro 2020. Obie drużyny stworzyły fenomenalny spektakl.

Bartłomiej Bukowski
walka o piłkę Simona Kjaera i Romelu Lukaku Getty Images / Jonathan Nackstrand - Pool / Na zdjęciu: walka o piłkę Simona Kjaera i Romelu Lukaku
Już w 2. minucie meczu Dania - Belgia, kibice mogli cieszyć się z pierwszej bramki. Gospodarze, wyraźnie niesieni chęcią wygrania dla Christiana Eriksena, po upływie niespełna 100 sekund cieszyli się z prowadzenia.

Pierre Hojbjerg przeciął podanie obrońcy po czym świetnym dograniem obsłużył Yussufa Poulsena, a ten otworzył wynik spotkania.

Duńczycy grali jak natchnieni. W samej pierwszej połowie oddali 9 strzałów na bramkę Thibaut Courtois, przy zaledwie jednym uderzeniu Belgów.

Obraz gry odmieniło dopiero wejście Kevina De Bruyne. Gwiazdor Manchesteru City, który dochodził do siebie po urazie odniesionym w finale Ligi Mistrzów, najpierw w 55. minucie asystował przy trafieniu Thorgana Hazarda, a następnie na 20 minut przed końcem, sam popisał się golem zza pola karnego.

Duńczycy do końca jednak walczyli chociażby o jeden punkt. W ostatniej sekundzie meczu wyrównać mógł jeszcze Martin Braithwaite, jednak jego strzał ofiarną interwencją zablokował Toby Alderweireld.

Podopieczni Kaspera Hjulmanda, pomimo porażki, mogli schodzić z boiska z podniesioną głową. Zrobili co mogli, zostawiając na murawie całe serce i tworząc fenomenalne widowisko, oddając aż 22 strzały na bramkę rywali! Najlepsze akcje spotkania obejrzeć można na poniższym wideo.