Euro 2020. Potężne zamieszanie w polu karnym Portugalczyków. Nie było wiadomo, kto strzelił [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Bramka na 1:1 w meczu Portugalia - Niemcy
Twitter / TVP Sport / Bramka na 1:1 w meczu Portugalia - Niemcy

Niedługo reprezentanci Portugalii cieszyli się z prowadzenia w meczu z Niemcami. W 35. minucie mocno zakotłowało się w polu karnym Portugalczyków, po czym padła wyrównująca bramka. Długo nie było wiadomo, czy strzelił Havertz, czy był to samobój.

W 15. minucie wynik spotkania otworzył Cristiano Ronaldo, później jednak do głosu zaczęli dochodzić Niemcy. Podopieczni Joachima Loewa zaczęli naciskać i ostatecznie doprowadzili do wyrównania.

W polu karnym Portugalczyków się zakotłowało. Robin Gosens zagrał do krytego Kaia Havertza, po czym piłka wpadła do siatki. Nie było jednak wiadomo, kto dotknął jej jako ostatni - czy Havertz, czy też Ruben Dias.

Ostatecznie trafienie zaliczono na konto Portugalczyka. Nie minęły cztery minuty, a padła... kolejna bramka samobójcza. Pechowo interweniował Raphael Guerreiro i zrobiło się 2:1 dla Niemców.

Dwie samobójcze bramki wyraźnie podcięły skrzydła Portugalczykom. Po zmianie stron przeważali Niemcy. Kai Havertz i Robin Gosens podwyższyli wynik na 4:1. Rywale próbowali odpowiedzieć, ale stać ich było jedynie na trafienie Diogo Joty w 67. minucie.

Czytaj także:Niesamowite, jak pudłowali Francuzi. Zobacz skrót meczu Węgry - Francja"Grać tak szybko jak oni!". Polski trener szokuje pomysłem na mecz z Hiszpanią