Kuriozalne pomeczowe noty hiszpańskiej gazety. Czy dziennikarze w ogóle oglądali mecz Polski z Hiszpanią?

Dziennik "Marca" uznał, że Robert Lewandowski był najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu. Aż dziesięciu polskich piłkarzy dostało najniższą ocenę.

Rafał Szymański
piłkarze reprezentacji Polski PAP/EPA / David Ramos / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski
W 25. minucie rywalizacji strzelanie rozpoczął Alvaro Morata, który wykorzystał dogranie Gerarda Moreno. Wynik 1:0 utrzymywał się do 54. minuty. Kamil Jóźwiak precyzyjnie dośrodkował do Roberta Lewandowskiego, napastnik wygrał pojedynek powietrzny i głową trafił do siatki.

Moreno mógł przechylić szalę zwycięstwa na korzyść "La Roja", jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1. Obie drużyny zachowują szanse na awans do 1/8 finału Euro 2020 (turniej przesunięty na 2021 rok ze względu na pandemię koronawirusa).

Dziennik "Marca" przyznał Lewandowskiemu trzy gwiazdki. 32-latek otrzymał najwyższą notę. Dwie gwiazdki otrzymali natomiast Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Piotr Zieliński oraz Kamil Jóźwiak. Dużym zaskoczeniem jest słaba ocena Wojciecha Szczęsnego, który popisał się świetną interwencją w końcówce meczu.

Przedstawiciele UEFA nagrodzili Jordiego Albę. Kapitan jest jednym z czterech hiszpańskich piłkarzy, którzy zostali ocenieni przez "Markę" na dwie gwiazdki. W tym gronie są również Marcos Llorente, Moreno i  Morata.

W trzecim spotkaniu grupy E Polska zmierzy się z reprezentacją Szwecji. Pierwszy gwizdek w środę (23 czerwca) o godz. 18:00. Równolegle rozpocznie się mecz Słowacja - Hiszpania.
Źródło: Źródło: "Marca"