Media. Duże osłabienie Francuzów. Czołowy zawodnik nie zagra już na Euro 2020

Duży problem reprezentacji Francji. Według informacji "L'Equipe" kontuzja Ousmane Dembele okazała się poważniejsza, niż początkowo przypuszczano. Zawodnik ma wrócić do domu.

Mateusz Kozanecki
Ousmane Dembele Getty Images / Alex Livesey - UEFA / Na zdjęciu: Ousmane Dembele
Problemy Ousmane Dembele zaczęły się podczas meczu z Węgrami (1:1). Zawodnik wszedł na boisko w 57. minucie spotkania, ale nie dotrwał do końca. Trener Didier Deschamps musiał go ściągnąć i zastąpić Thomasem Lemarem.

- Przeciwnik uderzył go w ścięgno. Konieczne będzie detaliczne sprawdzenie tego urazu. Ousmane kontynuował grę przez chwilę, chciał to rozbiegać, ale poczuł mocny dyskomfort. Dlatego przeprowadziłem zmianę. Trzeba będzie mieć sytuację na oku - mówił Deschamps podczas pomeczowej konferencji prasowej.

Niepokojące informacje przekazało za to francuskie "L'Equipe". Według ostatnich doniesień medialnych Dembele nie zagra już podczas tegorocznych mistrzostw Europy.

W poniedziałek ma opuścić Budapeszt. Lekarze obserwować będą nie tylko jego ścięgno, ale także udo. Oznacza to, że piłkarza czeka co najmniej trzy tygodnie przerwy w grze.

W ostatnim meczu fazy grupowej Francuzi zmierzą się z reprezentacją Portugalii. To spotkanie zaplanowane zostało na środę, 23 czerwca o godz. 21:00.