Jak on to zrobił! Fenomenalny gol Roberta Lewandowskiego ze Szwecją [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: piękny gol Roberta Lewandowskiego w meczu ze Szwecją na Euro 2020

Reprezentacja Polski przegrywała już 0:2, ale szybko odrobiła część strat. Wszystko dzięki Robertowi Lewandowskiemu, który świetnym strzałem wykorzystał kontratak reprezentacji Polski i wlał nadzieję w serca kibiców.

W 59. minucie reprezentacja Polski straciła gola na 0:2. Po raz drugi Wojciecha Szczęsnego pokonał Emil Forsberg, a komentujący mecz Dariusz Szpakowski bramkową akcję rywali podsumował krótkim "po meczu". Wtedy jednak przebudził się Robert Lewandowski.

Polacy przeprowadzili świetną kontrę. Piotr Zieliński dograł w kierunku Lewandowskiego i choć wydawało się, że nie było to podanie w tempo, to "Lewy" doskonale wiedział, co chce zrobić z piłką.

Kapitan naszej kadry miał przed sobą dwójkę obrońców, ale mimo to znalazł sposób na oddanie precyzyjnego strzału. Golkiper Szwedów, Robin Olsen nie miał szans na skuteczną interwencję. To był drugi gol Lewandowskiego na Euro 2020. Polska musiała odnieść zwycięstwo ze Szwecją, by grać dalej w Euro 2020. Chwilę później Polacy znów cieszyli się z trafienia, ale gol nie został uznany, gdyż Jakub Świerczok był na spalonym.
To jednak nie był koniec strzelania "Lewego". W 84. minucie najlepszy polski piłkarz dostał podanie w polu karnym, wykorzystał błąd defensywy rywali i z sześciu metrów pokonał Olsena. Było 2:2! W pierwszej połowie Lewandowski był blisko strzelenia gola, ale w jednej akcji dwukrotnie trafił w poprzeczkę (więcej TUTAJ).

Szwecja jest już pewna awansu do 1/8 finału niezależnie od wyniku spotkania z Polską. W drugim meczu grupy E o prawo dalszej gry walczą Hiszpania i Słowacja.

Czytaj także: Złe wiadomości tuż przed meczem ze Szwecją. Reprezentacja Polski poważnie osłabiona w środku pola! Thomas Ravelli, szwedzka legenda: Isak czy Lewandowski? Nie mam wątpliwości!