"Strzelił fantastycznie". Selekcjoner Szwedów chwali jednego polskiego piłkarza

Reprezentacja Szwecji wygrała z Polską (3:2) i była najlepsza w grupie E Euro 2020. Dumy z postawy swoich podopiecznych nie ukrywa selekcjoner Szwedów, Janne Andersson.

Łukasz Witczyk
Janne Andersson PAP/EPA / Maxim Shemetov / Na zdjęciu: Janne Andersson
7 punktów w meczach fazy grupowej wywalczyła reprezentacja Szwecji, co dało jej triumf w grupie E i teoretycznie łatwiejszego rywala w 1/8 finału Euro 2020, które ze względu na pandemię koronawirusa rozgrywane jest w 2021 roku. Szwedzi z reprezentacją Polski grali do końca, a wygraną zapewnili sobie w doliczonym czasie gry.

Dumy z postawy swoich zawodników nie ukrywał selekcjoner Janne Andersson. - Fantastycznie jest wygrać grupę. Zrobiliśmy to też na mundialu w 2018 roku. Będziemy mieli więcej dni wolnych przed 1/8 finału niż gdybyśmy skończyli na drugim lub trzecim miejscu - cieszył się szkoleniowiec na pomeczowej konferencji.

Po spotkaniu chwalił Polaków. - Dali z siebie wszystko w drugiej połowie. Powinniśmy utrzymać wynik 2:0 dłużej, ale Lewandowski strzelił fantastycznego gola. Rezerwowi grali bardzo dobrze, wkładali energię, której potrzebowaliśmy - dodał, wyróżniając Dejana Kulusevskiego, który zaliczył dwie asysty.

- Było ciężko. Myślę, że dobrze się broniliśmy, ale czasami za bardzo się cofaliśmy. Moi piłkarze to wojownicy, ich poświęcenie zasługuje na pochwałę. Walczyli przez 90 minut i jestem z tego bardzo zadowolony - przyznał.

Kolejnym rywalem Szwedów będą Ukraińcy, którzy rzutem na taśmę awansowali do 1/8 finału mistrzostw Europy jako czwarta drużyna w dodatkowej tabeli ekip z trzecich miejsc.

- Jestem dość zmęczony tym meczem. Nie wiem, co myśleć o kolejnym rywalu. Nie mogę nic konkretnego powiedzieć - zakończył.