Lewandowski ma nowy przydomek. Sprawdź, jak go nazwał oficjalny kanał PZPN

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
zdjęcie autora artykułu

Robert Lewandowski zakończył sezon 2020/21 z imponującymi liczbami. Tak bardzo imponującymi, że profil Łączy nas piłka nadał mu nowy pseudonim.

Sezon 2020/21 dla Roberta Lewandowskiego dobiegł końca. W ostatnim meczu tej kampanii Lewandowski strzelił dwie bramki w meczu reprezentacji Polski na Euro 2020, ale nie wystarczyło to, aby pokonać Szwedów i przejść do 1/8 finału turnieju. Ostatecznie napastnik zakończył piłkarskie mistrzostwa Europy z dorobkiem trzech bramek.

W ujęciu całego sezonu, liczby Lewandowskiego są imponujące. W sumie, w klubie i w kadrze, rozegrał 50 spotkań. Zdobył w nich aż 56 bramek, co daje znakomitą średnią 1,12 gola na mecz.

Profil Łączy nas piłka, czyli oficjalny kanał Polskiego Związku Piłki Nożnej, opublikował grafikę ze wspomnianymi statystykami. Przy okazji Lewandowski dorobił się nowego pseudonimu. To już nie Robercik, a RoberDZIK.

Przypomnijmy, że w sezonie 2020/21 Lewandowski dokonał rzeczy historycznej. Strzelił 41 bramek w Bundeslidze, bijąc dotychczasowy rekord Gerda Mullera.

Czytaj także: - Nietypowa awaria samolotu. Czesi musieli zmienić planyPiękny gest Walijczyków w stronę Christiana Eriksena

ZOBACZ WIDEO: Co myśli Paulo Sousa po EURO? "Mamy więcej pozytywów. Jest nastawiony optymistycznie"

Źródło artykułu: