Euro 2020. "Artyzm na Wembley". Ten strzał złamał niesamowitych Austriaków! (wideo)

Wielkie emocje towarzyszyły rywalizacji Włochów z Austriakami w 1/8 Euro 2020. Na pierwszą bramkę w walce o ćwierćfinał trzeba było czekać aż do dogrywki!

Krzysztof Kaczmarczyk
Federico Chiesa Twitter / Na zdjęciu: Federico Chiesa
Włosi byli wielkim faworytem w starciu z Austriakami, ale skazywany na pożarcie rywal postawił im poprzeczkę bardzo, ale to bardzo wysoko.

Ba! To właśnie Austriacy byli bliżej zwycięstwa w regulaminowym czasie gry. Podopiecznych Roberto Manciniego uratował VAR, który anulował gola zdobytego przez Marko Arnautovicia.

To był impuls dla szkoleniowca reprezentacji Włoch, który w końcu zdecydował się na zmiany. Jedną z nich było wpuszczenie na boisko Federico Chiesy. Ten odwdzięczył się w sposób perfekcyjny.

W piątej minucie dogrywki Leonardo Spinazzola dostrzegł niepilnowanego Chiesę, ten przyjął piłkę barkiem, potem poprawił nogą - jednocześnie zwodząc obrońcę, a następnie strzelił mocno lewą nogą tuż przy słupku! Daniel Bachmann był bez szans.

- Federico Chiesa wyszedł z problemów jak wielki mistrz. Wydawało się, że piłka ucieka i co on wtedy zrobił? Mamy tu na Wembley artyzm! - krzyczał komentujący mecz na antenie TVP Sport Rafał Wolski.

Po 105 minutach gry to Włosi są bliżej ćwierćfinału Euro 2020, bo tuż przed końcem pierwszej części dogrywki gola na 2:0 dołożył jeszcze Matteo Pessina.

Szalony gest Mateusza Borka w studio TVP. "Monster!"