VAR, nieuznany gol i męczarnie Włochów. Zobacz, jak awansowali do ćwierćfinału Euro 2020! [SKRÓT MECZU]

Reprezentacja Włoch wygrała z Austrią po dogrywce (2:1) i nadal jest w grze o triumf w Euro 2020. Zobacz najważniejsze momenty tego spotkania.

Łukasz Witczyk
Na zdjęciu od lewej: Xaver Schlager i Lorenzo Insigne PAP/EPA / Justin Tallis / Na zdjęciu od lewej: Xaver Schlager i Lorenzo Insigne
Dramaturgii w starciu Włochy - Austria nie brakowało. Faworytem była Italia, która w grupie wygrała wszystkie trzy mecze, strzeliła 7 goli i nie straciła żadnego. Austriacy zdobyli natomiast 6 "oczek" i z grupy wyszli z drugiego miejsca. Jednak to zespół prowadzony przez Franco Fodę sprawiał w regulaminowym czasie gry lepsze wrażenie.

Austriacy nawet przez chwilę cieszyli się z prowadzenia. Do siatki rywali trafił Marko Arnautović, ale po analizie systemu VAR okazało się, że reprezentant Austrii był na nieznacznym spalonym i gol nie został uznany. Po 90 minutach było 0:0 i niezbędna była dogrywka.

W niej padły trzy gole. Najpierw trafił Federico Chiesa, a potem wynik podwyższył Matteo Pessina. Austriaków stać było tylko na gola Sasy Kalajdzicia.

Włosi stracili pierwszą bramkę od... października 2020 roku. Przez 1168 minut żaden zespół nie zdołał pokonać włoskiego golkipera, w dogrywce zrobił to dopiero Sasa Kalajdzic.