Groził zerwaniem siatki. Efektowny strzał dał prowadzenie Belgii (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Lluis Gene / Na zdjęciu: Thorgan Hazard
PAP/EPA / Lluis Gene / Na zdjęciu: Thorgan Hazard

Belgia zdążyła przed przerwą objąć prowadzenie w meczu o awans do ćwierćfinału Euro 2020 z Portugalią. Uderzenie Thorgana Hazarda można było oglądać wielokrotnie z dużą przyjemnością.

Piłka krążyła przed polem karnym reprezentacji Portugalii, a bierni podopieczni Fernando Santosa nie przeszkadzali rozgrywającym ją Belgom. Po podaniu Thomasa Meuniera futbolówka znalazła się pod stopami Thorgana Hazarda, a ten jeszcze poprawił ją sobie i huknął w kierunku dalszego narożnika. Szybująca z wysoką prędkością przeleciała obok Ruiego Patricio i zatrzymała się dopiero w siatce.

Od 42. minuty Belgia prowadzi 1:0 w hitowym meczu o awans do ćwierćfinału Euro 2020. W Sewilli spotkali się lider rankingu FIFA oraz obrońca mistrzostwa Europy.

Thorgan Hazard został pierwszym w historii reprezentantem Belgii, który strzelił gola w dwóch meczach Euro z rzędu. Na jego piękne uderzenie zareagowała na Twitterze między innymi Borussia Dortmund. "Co za uderzenie, synu" - napisał klub Belga.

Thorgan strzelił cztery gole dla zespołu narodowego od czasu ostatniego trafienia jego brata Edena. Cała drużyna z Beneluksu postara się o utrzymanie, a najlepiej powiększenie prowadzenia w drugiej połowie.

Czy gol Thorgana Hazarda jest dotąd najpiękniejszym w 1/8 finału Euro 2020?