Euro 2020. "Żewłakow i Boruc otworzyli sobie po małym piwku". Komentarze po spektaklu w Kopenhadze

To był szalony bój! W 1/8 Euro 2020 Hiszpanie po dogrywce pokonali Chorwatów 5:3. Niesamowite zwroty akcji, błędy, piękne bramki. Doskonale oglądało się to spotkanie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Piłkarze reprezentacji Hiszpanii świętujący po golu  Cesara Azpilicuety PAP/EPA / Claus Bech / Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Hiszpanii świętujący po golu Cesara Azpilicuety

120 minut niesamowitych emocji, zwrotów akcji i aż osmie goli! Wow, to się oglądało! Piłkarze reprezentacji Chorwacji i Hiszpanii podali na tacy najpyszniejszy kawałek piłki nożnej.

Zaczęło się od wielkiego babola. "Nie pierwszy mecz nie pierwszy błąd" - napisał Sebastian Mila po fatalnym kiksie Unai Simona w 20. minucie meczu, po którym Chorwaci wyszli na prowadzenie.

Była to dziewiąta samobójcza bramka podczas Euro 2020. "Samobój po Złotą Piłkę" - zażartował Marek Szkolnikowski.

Bramka do złudzenia przypomniała akcję Michała Żewłakowa i Artura Boruca w meczu z 2009 roku Irlandia Północna - Polska. Uwagę na to zwrócił Michał Kołodziejczyk.

Hiszpanie zdołali się podnieść, a w 57. minucie już prowadzili 2:1 po trafieniu Cesara Azpilicuety. "Ave Cesar" oznajmił Andrzej Twarowski.

Marzenia mogą spełnić się bardzo szybko. Przekonał się o tym Kołodziejczyk, gdy w końcówce regulaminowego czasu gry Chorwaci szybko od stanu 1:3 doprowadzili 3:3 i dogrywki.

"Technicznie perfekcyjni, psychicznie nie do złamania" - cytat Harry'ego Redknappa na temat Chorwatów przypomniał Mateusz Janiak.

"Mentalnie Chorwacja jest wyżej od Hiszpanii ale zobaczymy jak Hiszpania odpowie?" - zastanawiał się Mila przed dogrywką.

W tzw. między czasie Łukasz Jurkowski zauważył z kolei, że to Euro 2020 jest po prostu kozackie!

Dogrywka zaczęła się od naporu Chorwatów, a potem... Simon zaliczył interwencję życia, a Alvaro Morata przełamał się w najlepszym możliwym momencie. "Pakiet rehabilitacyjny" nazwał to Tomasz Ćwiąkała. "Odkupienie" - dodał Jacek Kurowski.

Kołodziejczyk zauważył, że Moracie po prostu mu się to należało.

A Michał Pol dodał...

Hiszpania finalnie wygrała 5:3 i zostaje w turnieju. Michał Gutka całość, która wydarzyła się na stadionie Parken w Kopenhadze skwitował krótko, ale konkretnie.

Luke Shaw odegrał się na Jose Mourinho. "Teraz mogę to olewać"