Euro 2020. Piorunująca końcówka Chorwatów. Tak doprowadzili do dogrywki [WIDEO]

Podopieczni Zlatko Dalicia dzielnie walczyli do samego końca. W drugiej minucie doliczonego czasu Mario Pasalić zdobył bramkę na 3:3 i doprowadził do dogrywki.

Rafał Szymański
Tak padła trzecia bramka dla Chorwatów w meczu z Hiszpanią Twitter / TVP Sport / Tak padła trzecia bramka dla Chorwatów w meczu z Hiszpanią
Chorwaci wyszli na prowadzenie w 20. minucie. Gol został zapisany na konto Pedriego, choć to Unai Simon był głównym winowajcą. Pablo Sarabia zdobył bramkę dla Hiszpanów jeszcze przed końcem pierwszej połowy.

Początek drugiej połowy należał do drużyny Luisa Enrique. Na listę strzelców wpisał się Cesar Azpilicueta, później wynik podwyższył Ferran Torres. Zawodnicy Zlatko Dalicia przebudzili się w 85. minucie. Mislav Orsić trafił do siatki i w ten sposób wlał nadzieję w serca swoich kibiców.

Orsić był bohaterem końcówki poniedziałkowego spotkania. W doliczonym czasie napastnik precyzyjnie dośrodkował z lewej strony, a następnie w polu karnym świetnie zachował się Mario Pasalić. Środkowy pomocnik głową pokonał Unaia Simona. Dla gracza Atalanty Bergamo była to dopiero czwarta bramka w 27. występie w narodowych barwach.

Sędzia główny zarządził krótką przerwę. Zawodnicy Enrique pokazali klasę jednak w dogrywce. Już pierwszej części gole dla Hiszpanów strzelili Alvaro Morata oraz Mikel Oyarzabal.