Euro 2020. "On to zaczął, on to skończył!" Główka na miarę hiszpańskiej euforii [WIDEO]

Hiszpania na prowadzeniu, obrońca bohaterem! Parli do przodu podopieczni Luisa Enrique i na początku drugiej połowy meczu dopięli swego obejmując prowadzenie w starciu z Chorwacją. Główką nie do obrony popisał się Cesar Azpilicueta.

Krzysztof Kaczmarczyk
Cesar Azpilicueta Twitter / Na zdjęciu: Cesar Azpilicueta
Jak nie może strzelić napastnik, to do akcji wkracza obrońca! Hiszpanie fatalnie weszli w mecz 1/8 Euro 2020 z Chorwatami, ale szybko opanowali sytuację.

Wszystko zaczęło się od kiksa Unaia Simona, potem do remisu doprowadził Pablo Sarabia - to wszystko działo się przed przerwą.

Po niej reprezentacja Hiszpanii  ruszyła po swoje i w 57. minucie podopieczni Luisa Enrique dopięli swego. W narożniku zupełnie niepilnowany znalazł się Ferran Torres. Miał mnóstwo czasu, żeby dokładnie dośrodkować, co też zrobił.

W polu karnym Cesar Azpilicueta wygrał walkę o pozycję, ubiegł obrońcę rywali Josko Gvardiolę i z pięciu metrów główką wpakował piłkę do bramki reprezentacji Chorwacji - Dominik Livaković był bez szans!

- On tę akcję zaczął, on tę akcję skończył! Wreszcie ma swój świetny występ na turnieju - powiedział o akcji hiszpańskiego defensora komentujący dla TVP Sport mecz Jacek Laskowski.

Na pięć minut przed końcem meczu Hiszpania prowadzi na stadionie Parken w Kopenhadze 3:2!