Euro 2020. Chorwacja - Hiszpania. Kapitalne widowisko w Kopenhadze! Zobacz skrót meczu

Po wielu zwrotach akcji reprezentacja Hiszpanii wygrała 5:3 z Chorwacją i wywalczyła awans do ćwierćfinału. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka.

Rafał Szymański
Nikola Vlasic oraz Aymeric Laporte PAP/EPA / Wolfgang Rattay / Na zdjęciu: Nikola Vlasic oraz Aymeric Laporte
Pierwszy gol padł w 20. minucie. Pedri wycofał piłkę do swojego bramkarza i Unai Simon fatalnie skiksował. W końcówce pierwszej połowy zaatakowali piłkarze "La Roja". Pierwszy strzał obronił Dominik Livaković, jednak nie miał żadnych szans przy dobitce Pablo Sarabii.

Po zmianie stron Hiszpanie byli częściej przy głosie. Ferran Torres miał udział przy golu Cesara Azpilicuety, który głową pokonał golkipera rywali. Napastnik błysnął również w 77. minucie, gdy upokorzył Josko Gvardiola i świetnie wykończył akcję.

Chorwaci nie mieli nic do stracenia, dlatego też ruszyli do ofensywy. Po zamieszaniu w polu karnym na listę strzelców wpisał się Mislav Orsić. Chwilę później napastnik asystował przy trafieniu Mario Pasalicia. Sędzia Cuneyt Cakir zarządził dogrywkę.

Podopieczni Luisa Enrique udowodnili swoją wyższość. Alvaro Morata mocno uderzył i było już 4:3. W 103. minucie Mikel Oyarzabal trafił do siatki, czym przypieczętował zwycięstwo swojej drużynie. Dwie asysty na swoim koncie zapisał Dani Olmo.

Hiszpania zameldowała się w ćwierćfinale Euro 2020.po niesamowitym widowisku. Chorwacja dzielnie walczyła, ale już pożegnała się z mistrzostwami.