Euro 2020. Waleczna Szwajcaria wyeliminowała mistrzów świata! Zobacz skrót meczu

Po raz kolejny mogliśmy zobaczyć emocjonujące spotkanie na Euro 2020. Reprezentacja Szwajcarii wygrała z Francją po rzutach karnych. Poniedziałkowy mecz był prawdziwym rollercoasterem!

Mateusz Byczkowski
reprezentanci Szwajcarii PAP/EPA / Robert Ghement / Na zdjęciu: reprezentanci Szwajcarii
Po fantastycznym meczu Chorwacja - Hiszpania przyszła kolej na kolejne widowisko. Tym razem takie zaserwowali nam Francuzi wraz z reprezentacją Szwajcarii. W drugiej połowie padło aż pięć goli.

Po przerwie rzutu karnego w 55. minucie nie trafił Ricardo Rodriguez. To się zemściło - trzy bramki zdobyli mistrzowie świata. Zespół Vladimira Petkovicia nie złożył broni i doprowadził do dogrywki.

Gola kontaktowego strzelił Haris Seferović. Napastnik Benfiki po raz drugi w tym spotkaniu pokonał golkipera Francuzów. Snajper wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Kevina Mbabu i nie dał szans Hugo Llorisowi.

Tuż przed doliczonym czasem gry bramkę na 3:3 zdobył Mario Gavranović. W dogrywce swoją szansę mieli jeszcze mistrzowie świata. Ostatecznie Kylian Mbappe fatalnie przestrzelił.

O losach spotkania zadecydował więc konkurs rzutów karnych. W niej znów nie popisał się Mbappe, który jedyny nie wykorzystał "jedenastki". Bardzo dobrze interweniował Yann Sommer i to właśnie Szwajcarzy zagrają z Hiszpanią w ćwierćfinale.