Euro 2020. Powtórka sprzed 29 lat wciąż możliwa. Zobacz skrót meczu Czechy - Dania

Czesi ambitnie walczyli, gonili wynik, ale nie zdołali pokonać Duńczyków w ćwierćfinale Euro 2020. Zawodnicy Kaspera Hjulmanda grają dalej i wciąż mogą powtórzyć swój sukces z 1992 roku, kiedy zostali mistrzami Europy.

Mateusz Kozanecki
radość Duńczyków z awansu do półfinału Euro 2020 PAP/EPA / Tolga Bozoglu / Na zdjęciu: radość Duńczyków z awansu do półfinału Euro 2020
Trwa wielki sen Duńczyków. 17 czerwca zajmowali ostatnie miejsce w grupie, bez zdobyczy punktowej, a teraz znaleźli się w czołowej czwórce Euro 2020.

Już w piątej minucie bramkę zdobył Thomas Delaney, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Kasper Dolberg. Wcześniej dostał kapitalne podanie od Joakima Maehle.

Czesi próbowali odrabiać straty. Tuż po zmianie stron strzelił Patrik Schick, dla którego była to już piąta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Swojego dorobku nie zdołał jednak powiększyć. Czesi ambitnie walczyli, gonili do samego końca, ale przegrali z Duńczykami 1:2. Tym samym ekipa Kaspera  Hjulmanda zagra w półfinale.

Dodajmy, że Duńczycy już raz byli mistrzami Europy - w 1992 roku. Co ciekawe, w ogóle nie mieli brać udziału w tym turnieju. Zastąpili wykluczoną reprezentację Jugosławii. Z grupy wyszli na drugim miejscu, w półfinale pokonali Holandię w rzutach karnych, a w finale Niemców.