Kontrowersyjne zachowanie Schmeichela. Nerwy wzięły górę

Bramka Patricka Schicka dała nadzieje Czechom na uratowanie ćwierćfinału z Danią. Ci nie chcieli jednak, by rywal szybko złapał rytm. Kasper Schmeichel po wpuszczonym golu nie był skłonny oddać natychmiast piłki.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Simon Kjaer (w środku), Kasper Schmeichel (z prawej) i Bjorn Kuipers PAP/EPA / Naomi Baker / Na zdjęciu: Simon Kjaer (w środku), Kasper Schmeichel (z prawej) i Bjorn Kuipers
Czesi ruszyli do odrabiania strat w ćwierćfinałowym meczu z Danią dopiero w drugiej połowie. Sygnał dał Patrik Schick, strzelając gola na 1:2. Przy niskim dośrodkowaniu z prawej strony odskoczył od obrońców i sprytnym uderzeniem pokonał zasłoniętego Kaspera Schmeichela. Tuż po zdobytej bramce doszło do kontrowersji.

Schick podbiegł w stronę bramki, by wyciągnąć piłkę z siatki. Uprzedził go jednak Schmeichel, który wziął futbolówkę w ręce i przetrzymywał. Zaczął grać na czas już w 49. minucie spotkania. Czech próbował wyrwać mu ją z rąk. Udało się ją przejąć, ale trochę to zajęło. Zachowanie Duńczyka należy uznać za kontrowersyjne.

Dania utrzymała prowadzenie 2:1 do końca meczu i dzięki temu wywalczyła awans do półfinału Euro 2020.

Patrick Schick zdobył swoją piątą bramkę na turnieju. Tym samym współdzieli pozycję lidera klasyfikacji strzelców mistrzostw z Cristiano Ronaldo. Jednak żaden z nich nie powiększy już swojego dorobku strzeleckiego.

Czy Kasper Schmeichel to najlepszy bramkarz na Euro 2020?