Euro 2020. To zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów. Bramkarz Ukrainy był bezradny

Choć dotychczas w turnieju radzili sobie bardzo dobrze, to nie dali rady faworyzowanym Anglikom. Reprezentacja Ukrainy przegrała z zespołem Garetha Southgate'a 0:4. Kamery uchwyciły minę rozczarowanego ukraińskiego golkipera.

Mateusz Byczkowski
Heorhij Buszczan PAP/EPA / Ettore Ferrari / POOL / Na zdjęciu: Heorhij Buszczan
Reprezentacja Anglii dała Ukrainie prawdziwą lekcję futbolu. Zespół Garetha Southgate'a wygrał 4:0 i pewnie awansował do półfinału mistrzostw Europy. Choć pierwsza połowa sobotniego spotkania nie była jednostronna.

Dopiero w drugiej nasi wschodni sąsiedzi zostali znokautowani. Wszystko zaczęło się od bramki Harry'ego Maguire'a tuż po przerwie. Heorhij Buszczan nie miał żadnych szans. Podobnie jak przy trafieniu Harry'ego Kane'a.

Kapitan reprezentacji Anglii strzałem głową wpakował piłkę do siatki. W 50. minucie było już 3:0. Po golu napastnika Tottenhamu Hotspur kamery uchwyciły minę Buszczana. 27-letni golkiper nie ukrywał rozczarowania.

Ostatecznie drugi sobotni ćwierćfinał zakończył się czterobramkowym zwycięstwem zespołu Garetha Southgate'a. Oprócz Kane'a i Maguire'a gola strzelił także Jordan Henderson, która kilka minut wcześniej zastąpił na boisku Declana Rice'a.

W półfinale reprezentacja Anglii zagra z Duńczykami. Spotkanie zostanie rozegrane w środę (7 lipca) o godz. 21:00 na Wembley.

Znamy wszystkie pary półfinałowe Euro 2020. To będzie wielki hit!