Wielka kontrowersja. Czy Anglii należał się karny?! Listkiewicz mówi wprost (WIDEO)

System VAR miał sprawić, że tego typu kontrowersje na dobre znikną z futbolu. Niestety, znowu będzie się dużo mówić o decyzji sędziego. Duńczycy mogą czuć się skrzywdzeni w półfinale Euro 2020.

Robert Czykiel
faul na Sterlingu Twitter / Na zdjęciu: faul na Sterlingu
Tak dużej kontrowersji jeszcze nie mieliśmy na Euro 2020. Wielkie zamieszanie zrobiło się w dogrywce półfinału Anglia - Dania. Sędzia Danny Makkelie zdecydował się odgwizdać "jedenastkę" po faulu na Raheemie Sterlingu.

Powtórki jednak pokazały, że była to co najmniej kontrowersyjna decyzja. Komentatorzy TVP - Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn - byli przekonani, że po analizie VAR rzut karny zostanie odwołany. Holenderski arbiter jednak podtrzymał swoją decyzję.

Czy słusznie? W tej kwestii są bardzo duże wątpliwości. W przerwie między pierwszą, a drugą połową dogrywki głos zabrał Michał Listkiewicz. On jest pewny, że to był błąd.

- Dla mnie absolutnie nie było karnego. W 74. minucie powinien być karny. Odgwizdanie faulu było naciągane. Bardzo niekonsekwentnie to wszystko wyszło. Moim zdaniem, ale nie tylko moim, bo otrzymałem wiadomości od sędziów z całej Europy, nie było karnego - mówił Listkiewicz.

Po tym rzucie karnym Anglia wyszła na prowadzenie 2:1. Strzał Harry'ego Kane'a z jedenastu metrów obronił Kasper Schmeichel, ale był bezradny przy dobitce.