Czarna seria na Euro 2020 trwa. Wielki pech Duńczyków [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/sport_tvppl / Samobój Simona Kjaera
Twitter / twitter.com/sport_tvppl / Samobój Simona Kjaera

W 39. minucie meczu Anglia - Dania w ramach półfinału Euro 2020, Simon Kjaer wpakował piłkę do własnej bramki, doprowadzając do wyrównania.

W 30. minucie półfinału Euro 2020, Dania objęła prowadzenie nad Anglią (WIĘCEJ). Ale nie cieszyła się z niego zbyt długo. Dziewięć minut później Bukayo Saka po akcji Anglików dogrywał przed samą bramkę do Raheema Sterlinga. Rozpaczliwie starający się ratować sytuację Simon Kjaer, skierował piłkę do własnej siatki.

Tym samym obie drużyny udały się na przerwę przy stanie 1:1, a Duńczycy mogli być mocno rozczarowani takim obrotem spraw.

Samobój Kjaera to kontynuacja czarnej serii, bo to już jedenasta tego typu bramka na Euro 2020. To zdecydowany rekord w całej historii piłkarskich mistrzostw Europy.