Co za turniej. Padł kolejny rekord Euro

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: mecz Dania - Anglia
Getty Images / / Na zdjęciu: mecz Dania - Anglia

Euro 2020 pod wieloma względami jest nietypowe i rekordowe. Kolejny rekord padł podczas półfinałowego meczu Anglia - Dania.

Euro 2020 zachwyca kibiców nie tylko poziomem, ale i wieloma sytuacjami, które w przeszłości nie miały miejsca. W meczu Anglia - Dania, w ramach półfinału turnieju, padła jedenasta bramka samobójcza. To zdecydowanie więcej, niż kiedykolwiek w historii (WIĘCEJ).

Ale to nie wszystko. Po 90 minutach rywalizacji między Anglią a Danią, mieliśmy remis 1:1. A to oznaczało kolejną dogrywkę, podobnie jak we wtorkowym półfinale Włochy - Hiszpania. To już siódmy mecz na tych mistrzostwach, który rozstrzyga się w dogrywce lub rzutach karnych.

I to także jest rekordem mistrzostw Europy. W przeszłości zdarzały się już wielkie turnieje, w których dogrywek było więcej (osiem), jednak wyłącznie w ramach mistrzostw świata (w 1990 i 2014 roku).

Przypomnijmy, że we wtorek Włosi pokonali Hiszpanię w rzutach karnych i czekają na rywala w wielkim finale Euro 2020.