Bohater Portugalii przypomniał o sobie kibicom. Został uhonorowany przez UEFA

Eder bardzo dobrze wspomina poprzednie mistrzostwa Europy. W niedzielę Portugalczyk wniósł na Wembley trofeum, o którym marzyli Włosi i Anglicy.

Rafał Szymański
Eder Getty Images / (Photo by Michael Regan - UEFA/UEFA / Na zdjęciu: Eder
Władze UEFA przygotowały efektowną ceremonię przed rozpoczęciem niedzielnego finału Euro 2020 (turniej przesunięty na 2021 rok ze względu na pandemię koronawirusa). Główną rolę odegrał bohater poprzednich mistrzostw.

Pięć lat temu reprezentacja Portugalii świętowała na Stade de France. Do rozstrzygnięcia rywalizacji z gospodarzami potrzebna była dogrywka. W 109. minucie Eder dał się we znaki Hugo Llorisowi. Napastnik precyzyjnie uderzył z dystansu i bramkarz nie zdążył interweniować.

Eder miał swoje pięć minut. - To było coś! W Portugalii nie ma już gazety, która ze mną nie porozmawiała. Byli korespondenci z Francji, Anglii, czy Włoch. Za każdym razem słyszałem podobne pytania o historycznego gola, ale to już przeszłość - mówił na łamach fclm.ru (więcej TUTAJ). Od lipca 33-letni zawodnik pozostaje bez klubu, po trzech latach opuścił szeregi Lokomotiwu Moskwa.

Europejska organizacja zaprosiła go na finał tegorocznych mistrzostw Europy. Eder wniósł na Wembley Puchar Henriego Delaunaya. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem, o godz. 21:00.