Na stole w samych majtkach, skok "na Małysza". Szaleństwo w szatni Włochów [WIDEO]

Na taki sukces Włosi czekali 53 lata. Podopieczni Roberto Manciniego wygrali w niedzielę w finale Euro 2020. Po meczu w szeregach "Azzurich" wybuchła ogromna radość. Świętowanie przeniosło się do szatni.

Mateusz Kozanecki
Radość włoskich piłkarzy Twitter / Nazionale FR / Radość włoskich piłkarzy
Finał Euro 2020 rozpoczął się dla Włochów w najgorszy możliwy sposób. Już w drugiej minucie bramkę na 1:0 strzelił Luke Shaw. Zawodnicy trenera Roberto Manciniego walczyli o doprowadzenie do remisu i udało im się to w drugiej połowie.

O losach tytułu decydowały rzuty karne. Bohaterem został Gianluigi Donnarumma, który wybronił dwie "jedenastki". Mistrzami Europy zostali Włosi. Od razu wybuchła ogromna radość w ich szeregach oraz na trybunach.

- Na miasto wyszli wszyscy: młodzież, ale i osoby starsze. Widziałem morze flag, lejący się aperitif, masę trąbek. Wszystko na wesoło. W powietrzu unosił się zapach "trawki", całe miasto świętowało - mówił nam o sytuacji w Rzymie Tomasz Lipiński z Canal+ Sport.

Po dekoracji świętowanie przeniosło się do szatni "Azzurich". Piwo i szampan lały się strumieniami, były tańce, chóralne śpiewy. Jeden z zawodników tańczył na stole w samych majtkach.

Furorę zrobił Daniele De Rossi. Były piłkarz, który jest obecnie asystentem Roberto Manciniego, poprosił o uprzątnięcie stołu, a następnie wykonał skok w stylu Adama Małysza. Ślizg zakończył na podłodze. Nagranie ze świętowania Włochów stało się hitem sieci.