ONE Friday Fights 2 na legendarnym Lumpinee Boxing Stadium na żywo w Fightklubie!

W piątkowy wieczór w Fightklubie druga odsłona gali ONE Friday Fights! Tym razem w Bangkoku rządzić będą specjaliści od Muay Thai, choć i fani klasycznego MMA znajdą dla siebie coś ciekawego. Początek transmisji o godz. 13.30!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Sangmanee PKSaenchai vs Kulabdam Sor Jor Piek Uthai Materiały prasowe / Fightklub / Sangmanee PK.Saenchai vs Kulabdam Sor. Jor. Piek Uthai

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadającą się walką na gali w stolicy Tajlandii będzie konfrontacja dwóch miejscowych mistrzów Muay Thai, „The Million Dollar Baby” Sangmanee PK.Saenchaia z „Left Meteorite” Kulabdamem Sor. Jor. Piek Uthaiem w wadze koguciej. Będzie to rewanżowe starcie, po raz pierwszy obaj zmierzyli się bowiem ze sobą w sierpniu 2020 roku w półfinale turnieju ONE Muay Thai w swojej kategorii wagowej.

Wówczas wszyscy fani szykowali się na niezwykle wyrównaną, rozgrywaną na pełnym dystansie walkę, Kulabdam zszokował jednak cały świat Muay Thai, pokonując swojego rodaka już w pierwszej rundzie. Niedowierzanie było tym większe, że obaj fighterzy legitymują się podobnymi osiągnięciami i przeszli niemal identyczną ścieżkę w profesjonalnej karierze. Obaj byli w przeszłości zwycięzcami prestiżowych i bardzo cenionych w Tajlandii zawodów na stadionie Lumpinee, a w drodze po triumf zaprezentowali na tej kultowej arenie fantastyczną dyspozycję. Obaj zdobyli również tytuł Sports Writers of Thailand Fighter of the Year, zapisując się na trwałe w historii tajskich sportów walki.

W piątkowe popołudnie Kulabdam będzie chciał po raz kolejny udowodnić, że to jemu należy się korona w wadze koguciej, z kolei dla „The Million Dollar Baby” będzie to niezwykła szansa na rehabilitację i dowiedzenie, że to on jest wybitnym specjalistą w swoim fachu. Ich starcie na gali w Bangkoku zapowiada się fantastycznie.

W stolicy Tajlandii nie zabraknie również innych ciekawych konfrontacji, a na pewno będą należeć do nich pojedynki z co-mainu w lżejszych kategoriach wagowych w Muay Thai: Chalamkhao PK.Saenchai vs Pettong Kiatsongrit oraz Avatar PK.Saenchai vs Mohammed Siasarani. Intrygująco zapowiada się także starcie wagi koguciej, w którym były pretendent do tytułu mistrza świata Muay Thai w wadze piórkowej, Pongsiri PK. Saenchai, będzie walczył z Ferzanem Cicekiem z Turcji.

Poza powyższymi pojedynkami w karcie walk piątkowej gali zaplanowano jeszcze pięć konfrontacji w Muay Thai. W jednej z nich o drugą z rzędu wygraną w ONE rywalizował będzie Sherzod Kabutov, który, aby dopiąć swego, będzie musiał uporać się z Nakrobem Fairtexem. O kolejną wiktorię w oktagonie postara się również czterokrotny mistrz świata Yodlekpet Or. Pitisak. Jego rywalem na Lumpinee Boxing Stadium będzie bardzo solidny Rumun Silviu Vitez.

Organizatorzy zaplanowali ponadto w karcie jedną walkę kobiecą, w której weteranka ONE Championship, Marie „Snow Leopard” Ruumet zmierzy się w wadze atomowej z Amerykanką Thai-Ngan Le. Całe show rozpocznie z kolei starcie Eliasa Ghazaliego z Malezji z Irakijczykiem Ayadem Albadrem.

Muay Thai zdecydowanie zdominuje najbliższą galę ONE, w Bangkoku znalazło się jednak miejsce na dwa ciekawe pojedynki w formule MMA. W jednym z nich niepokonany na profesjonalnych ringach Australijczyk Harry Grech skrzyżuje rękawice ze wschodzącą gwiazdą i produktem Venum Training Camp, Arashem Mardani, w drugim – amerykański kick-boxer Jakub Wayman zmierzy się z Riccardo Cantindigiem-Staggiem z Wielkiej Brytanii.

Gala ONE Friday Fights 2 w piątek 27 stycznia o godz. 13:30 na żywo w Fightklubie!

Karta walk gali ONE Friday Fights 2:
Sangmanee PK.Saenchai vs Kulabdam Sor. Jor. Piek Uthai
Chalamkhao PK.Saenchai vs Pettong Kiatsongrit
Avatar PK.Saenchai vs Mohammed Siasarani
Sherzod Kabutov vs Nakrob Fairtex
Yoddoi Kaewsamrit vs Songchainoi Kiatsongrit
Yodlekpet Or. Pitisak vs Silviu Vitez
Pongsiri PK. Saenchai vs Ferzan Cicek
Harry Grech vs Arash Mardani
Elias Ghazali vs Ayad Albadr
Marie Ruumet vs Thai-Ngan Le
Jakub Wayman vs Riccardo Cantindig-Stagg

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Friday Fights 2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×