Dwóch Polaków na sobotniej gali BKFC w Newcastle

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / Bartłomiej Król / BKFC
Materiały prasowe / Fightklub / Bartłomiej Król / BKFC
zdjęcie autora artykułu

Bare Knuckle Fighting Championship coraz częściej gości ze swoimi widowiskami w Europie, a co ważne dla kibiców w naszym kraju w wydarzeniach tych biorą również udział Polacy. Nie inaczej będzie w najbliższą sobotę. Na żywo w Fightklubie!

Tym razem BKFC zawita na Stary Kontynent z kolejną odsłoną swojego show spod znaku Prospect Series. To wydarzenie, w którym uczestniczą głównie młodzi zdolni zawodnicy, a także ci, którzy dobrymi walkami zapracowali już na solidną markę na kontynencie europejskim. W najbliższą sobotę będziemy właśnie świadkami gali, w której walczyć będą głównie czołowi Brytyjczycy, ale także dwóch zawodników pochodzących z Polski.

Wysoko na karcie walk – w drugim najważniejszym pojedynku wieczoru – znalazł się Bartłomiej Król, były solidny zawodnik MMA, który dopiero w walkach na gołe pięści święci największe sukcesy. Polak w BKFC zadebiutował na gali nr 40, na której wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Ashley’em Griffithsem. Trzy miesiące później również nie miał większych problemów, żeby rozprawić się z Sebastianem Krautwaldem, a po kolejnych czterech miesiącach nie dał szans Anthony’emu Holmesowi. W Newcastle Król będzie celował w czwartą kolejną wygraną w BKFC. Na pewno dałaby mu ona znaczny awans w rankingu wagi średniej, ale też bardzo szeroko otworzyłaby drzwi do największych walk organizacji za Oceanem. W sobotni wieczór rywalem Polaka będzie debiutujący w BKFC Pic Jardine, który wprawdzie w swojej ostatniej walce pokonał Wayne’a Garside’a, w trzech poprzednich pojedynkach musiał jednak uznać wyższość swoich rywali. Na pewno będzie to przeciwnik w zasięgu Króla i jeśli tylko nasz rodak przystąpi do tej potyczki odpowiedni skoncentrowany i nie zlekceważy Anglika, będzie miał duże szanse, aby do swojego znakomitego bilansu dopisać kolejną wygraną. Drugim zawodnikiem znad Wisły, jakiego zobaczymy w Newcastle będzie Bartek Kanabey, mający polskie korzenie, ale walczący pod brytyjską flagą. On również nie zaznał jeszcze na BKFC smaku porażki, może pochwalić się dwoma zwycięstwami i w kolejne będzie celował w weekend. Kanabey, były czempion wagi piórkowej I lekkiej, ma na rozpisce Bakhtyora Kudratova i Shauna Kissane, pierwszego pokonał na BKFC 60, drugiego na jednej z poprzednich gal Prospect Series. Czy w sobotę będzie kontynuował swój zwycięski marsz? Tym razem jego przeciwnikiem będzie Jack Culshaw mający za sobą występy w mniejszych organizacjach, w których również nie odniósł spektakularnych sukcesów. Debiut na BKFC będzie dla niego szansą na zaistnienie w poważnym świecie sportów walki, ale też niezwykłą okazją na angaż w jednej z czołowych organizacji globu. Tyle jednak, że najpierw trzeba będzie pokonać Kanabey’a. A już wiemy, że nie będzie to łatwe zadanie. W starciu wieczoru w Walker Activity Dome jeden z ulubieńców miejscowej publiczności, Paul Venis, sprawdzi formę Stanoia Tabakova. Faworytem tej potyczki będzie Bułgar, który wygrał sześć poprzednich pojedynków, a ostatnie z tych zwycięstw odniósł na gali BKFC w Sofii, kiedy to już w pierwszej rundzie znokautował Petra Beránka. Gala BKFC Prospect Series w Newcastle w sobotę 8 czerwca o godz. 20.00 w Fightklubie! Main card gali BKFC Prospect Series w Newcastle: Paul Venis vs Stanoi Tabakov Bartłomiej Król vs Pic Jardine Danny Christie vs Jimmy Millar John Ferguson vs Danny Moir Gary Slator vs Rob Cunningham Jack Culshaw vs Bartek Kanabey Stevie Taylor vs Michael Holmes Brad Taylor vs Dan Mohammed Will Rochester vs Luke Beamish Ryan Sanson vs Jeremy Waltron Cameron Hardy vs Bryan Creighton ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era

Źródło artykułu: WP SportoweFakty