ONE Friday Fights 21 z europejskim pierwiastkiem. Na żywo w piątek w Fightklubie!

Tradycyjnie we wczesne piątkowe popołudnie Fightklub zaprasza fanów sportów walki na Lumpinee Stadium na kolejną odsłonę ONE Friday Fights. Tym razem – w odróżnieniu od poprzednich gal – kluczowe role będą ogrywać w niej zawodnicy spoza Tajlandii.

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Petchmorakot Petchyindee Materiały prasowe / Fightklub / Petchmorakot Petchyindee

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że ONE Friday Fights to widowiska, w których reprezentanci gospodarzy nie tylko obsadzani są w najważniejszych rolach, ale stanowią o zdecydowanej sile większości kart. Tym razem w Bangkoku w starciu wieczoru również zobaczymy reprezentanta Tajlandii, poza Yodphupą, w innych konfrontacjach wystąpi jednak tylko dwóch jego rodaków.

19-letni Yodphupa Wimanair na pojedynek wieńczący galę zapracował swoimi poprzednimi występami w ONE Friday Fights. Choć Taj jest niezwykle młodym fighterem, dla najsłynniejszej azjatyckiej organizacji walczył w tym roku już trzykrotnie. Rozpoczął w marcu wygraną z Ilyasem Musaevem, miesiąc później nie dał szans Samuelowi Toscano, nokautując go w drugiej rundzie, a w maju – także przed czasem – rozprawił się z Andreyem Khromovem.

Można założyć, że Yodphupa stał się specjalistą od wygrywania z zawodnikami ze wschodniej części Starego Kontynentu, ma już bowiem dwie wiktorie nad rywalami z Rosji, a w piątek zmierzy się z fighterem z Białorusi. I w walce tej – z Antarem Kacemem – będzie zdecydowanym faworytem. Czy szybki, dysponujący mocnym jak na wagę kogucią ciosem Taj dopisze do swojego dorobku kolejną wygraną?

Wysoko w karcie walk widnieje również potyczka zawodników, którzy na nazwisko w ONE Championship dopiero pracują. W przedostatnim pojedynku wieczoru rękawice skrzyżują bowiem Javad Bigdeli z Iranu i Elias Ghazali ze Stanów Zjednoczonych. Pierwszy w swoim debiucie w ONE uległ Samingdamowi Looksuanowi, z kolei Amerykanin przygodę z organizacją rozpoczął od wygranej z Ayadem Albadrem, półtora miesiąca później lepszy od niego okazał się jednak Mohammad Sadeghi. Którą rubrykę w swoich statystykach Ghazali uzupełni po piątkowym widowisku?

Gala ONE Friday Fights 21 w piątek 16 czerwca o godz. 14.30 na żywo w Fightklubie!

Main card gali ONE Friday Fights 21:
Yodphupa Wimanair vs Antar Kacem
Javad Bigdeli vs Elias Ghazali
Xavier Gonzalez vs Dabdam
Sho Ogawa vs Thongsiam
Adilet Nurmatov vs Leonardo Casotti
Magomed Magomedov vs Yryskeldi Duisheev

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto zwycięży w walce wieczoru gali ONE Friday Fights 21?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×