ONE Friday Fights 28 w najbliższy czwartek na żywo w Fightklubie!

Najpierw pojedynki czołowych tajskich fighterów, a później walki w udziałem międzynarodowego towarzystwa. Najbliższa gala ONE Friday Fights zapowiada się niezwykle ciekawie, a kibice w naszym kraju zobaczą ją na żywo tradycyjnie w Fightklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Kongsuk Fairtex / ONE Championship Materiały prasowe / Fightklub / Kongsuk Fairtex / ONE Championship

Kongsuk Fairtex vs Jaosuayai Sor.Dechapan to bez wątpienia zestawienie, które zasługuje na starcie wieczoru na ikonicznym Lumpinee Boxing Stadium. Obaj jednym tchnieniem wymieniani są w gronie najpoważniejszych kandydatów do tytułu mistrza świata Muay Thai w wadze muszej, obu wieści się poważne kariery w oktagonie, ale i ich dotychczasowe wyniki nakazują upatrywać w nich gwiazd pierwszej wielkości.

Kongsuk Fairtex nie przegrał profesjonalnej walki od ponad roku. Od porażki z PheuThai Por.Panompornem stoczył dziewięć pojedynków, wygrał wszystkie, po drodze zdobywając i broniąc tytuł Channel 7 Stadium w wadze do 135 funtów. Taj, były dwukrotny mistrz Lumpinee Stadium z 2018 i 2019 roku oraz zdobywca wyróżnienia Lumpinee Stadium Fighter of the Year, a także mistrz boksu tajskiego PAT w dwóch kategoriach wagowych, przed piątkową galą jest pewny swego. Wierzy w siłę własnego ciosu, a przede wszystkim w znakomitą defensywę, która jest jego znakiem firmowym. Czy atrybuty te pozwolą mu cieszyć się w weekend ze zwycięstwa?

Jego rywal, Jaosuayai Sor.Dechapan, to również znakomity zawodnik, finalista turnieju K-1 World GP Japan z 2019 roku, mający na koncie 116 profesjonalnych pojedynków. 21-latek z Bangkoku wygrał 74 z nich, 39 kończąc przed czasem, także trzy ostatnie walki rozstrzygał na swoją korzyść. Pokonał w nich Rosouro Manopa Gyma, Freddy’ego Castro Gonzaleza i Phetsukumvita Boybangnę, tylko drugiemu z nich pozwalając walczyć na pełnym dystansie. Dwóch pozostałych odprawiał do narożnika przed czasem.

Obie gwiazdy piątkowej gali mają już za sobą debiuty w ONE, ale tylko debiuty, najbliższe starcie będzie ich drugą potyczką dla największej azjatyckiej organizacji. Kongsuk w swoim premierowym pojedynku wygrał na ONE Firiday Fights 21 z Paidaengiem Kiatsongritem, Jaosuayai dosłownie tydzień wcześniej – na gali oznaczonej nr 20 – nie zostawił złudzeń Phetsukumvitowi Boybangnie. Po piątkowym show status niepokonanego zachowa prawdopodobnie tylko jeden z nich. Który?

Jedną z gwiazd najbliższej gali w Bangkoku będzie też legenda Muay Thai, Chanajon PK.Saenchai. 35-letni już fighter, mimo słusznego wieku, wciąż prezentuje wysoką formę, dość powiedzieć, że od 2017 roku w osiemnastu kolejnych pojedynkach odniósł on aż siedemnaście zwycięstw! O sile jego rażenia przekonał się m.in. Patryk Borowski-Beszta, który przegrał z nim na THAI FIGHT Samui 2019. Chanajon pod koniec maja zadebiutował w ONE Championship i zaprezentował się z bardzo dobrej strony wygrywając z Brazylijczykiem Victorem Hugo. W piątek jego rywalem będzie pochodzący z Francji Mohamed Hanoun.

Gala ONE Friday Fights 28 w piątek 11 sierpnia o godz. 14.30 na żywo w Fightklubie!

Main Card gali ONE Friday Fights 28:
Kongsuk Fairtex vs Jaosuayai Sor.Dechapan
Suriyanlek Por.Yenying vs Songfangkhong FA Group
Jack Apichat MuayThai vs Pentor SP Kansard
Petchsangwan Sor.Samarngarment vs Mahahin Nakbinalaiyon
Yodphupa Wimanair vs Antar Kacem
Chanajon PK.Saenchai vs Mohamed Hanoun
Dabdam Por.Tor.Tor.Thongtawee vs Xavier Gonzalez
Suablack Tor.Pran49 vs Lenny Blasi
Sanlanggexi vs Dave Bangguigui
Noelle Grandjean vs Kim So-yul

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto zwycięży w walce wieczoru na gali ONE Friday Fights 28?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×