Rodtang vs Superlek o mistrzowski pas w wadze muszej ozdobą gali ONE Friday Fights 34!

Pojedynek, na który wszyscy fani Muay Thai czekali od bardzo dawna! Już w najbliższy piątek w Bangkoku Rodtang i Superlek skrzyżują rękawice, by udowodnić, który z nich bardziej zasługuje na pas Muay Thai ONE. Cała gala na żywo na antenie Fightklubu!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Rodtang Jitmuangnon Materiały prasowe / Fightklub / Rodtang Jitmuangnon

Bezsprzecznie piątkowe starcie wieczoru na Lumpinee Boxing Stadium zasługuje na ten tytuł, nie bez kozery awizowane jest nawet jako największa walka Muay Thai w historii! Mistrzowskiego pasa bronił będzie w niej od dawna panujący w wadze muszej Rodtang „The Iron Man” Jitmuangnon. Tytuł spróbuje odebrać mu obecny czempion świata ONE w wadze muszej w kickboxingu i czołowy zawodnik Muay Thai w swojej dywizji, Superlek „The Kicking Machine” Kiatmoo9.

Kibice szykują się na wielkie starcie, bo też i przesłanki, aby oczekiwać wyjątkowej walki są niemałe. Rodtang wniesie do ringu bilans 14-0 w ONE w pojedynkach Muay Thai i kickboxingu, ale przede wszystkim swoją charyzmę i niepowtarzany styl walki. Taj przez lata ugruntował swoją pozycję jednego z najlepszych fighterów na świecie i na pewno nie będzie chciał rozstawać się z nią w piątkowy wieczór.

Z drugiej strony przyjdzie jednak zmierzyć mu się z rywalem, który w ONE przegrał zaledwie jedną z 12 walk, jest być może najlepszym technicznie fighterem w swojej kategorii wagowej, a teraz przeżywa właśnie swój najlepszy czas w oktagonie. Jeśli nie teraz, to kiedy, mógłby zapytać Superlek. Takie samo pytanie może jednak zadać sobie Rodtang, który chciałby zapisać się na kartach ONE jako jeden z nielicznych fighterów, który w swojej koronnej konkurenci może pochwalić się nieskazitelnym bilansem po stronie porażek. Wiele miesięcy oczekiwań, a jaki będzie ich rezultat?

Tuż przed głównym wydarzeniem wieczoru będziemy świadkami innej bardzo ciekawie zapowiadającej się walki, w której 28-letni Yodlekpet Or Atchariya będzie chciał pokonać swojego byłego przeciwnika i kolejnego mistrza świata Muay Thai, Muangthaia PK Saenchaia. Pierwszy z nich wygrał swoje cztery kolejne walki na ONE Friday Fights, w każdej z nich udowadniając dlaczego dziennikarze nadali mu przydomek „Niszczyciel”.

Potężna siła i piekielnie wytrzymała szczęka Yodlekpeta w piątek przejdą jednak test, który w przeszłości już oblewały. Jeszcze przed czasami ONE Taj dwukrotnie mierzył się z Muangthaiem i w obu tych konfrontacjach schodził z ringu pokonany. Czy podobny scenariusz będzie miała ich kolejna walka i czy świetnie spisujący się w zwarciu oraz klinczu „Elbow Zombie” udowodni, że jak nikt ma patent na swojego rywala, który w zawodowym CV ma już blisko 250 wygranych?

Emocje w swoim pojedynku gwarantują również Seksan Or Kwanmuang i Amir Naseri. Pierwszy z nich w ONE ma już pięć zwycięstw i w piątek będzie celował w kolejne. Walczący bardzo ofensywnie Taj tym razem zmierzy się z przeciwnikiem mającym irańskie korzenie. Nieco niżej na karcie widnieje równie ciekawa walka, w której Australijczyk Tyson „John Wayne Noi” Harrison będzie próbował poskromić jednego z lokalnych bohaterów Muay Thai, Kulabdama Sor Jor Piek Uthaia.

Podczas piątkowej gali w kickboxingu zadebiutuje Prajanchai PK Saenchai, tymczasowym mistrz świata Muay Thai w wadze słomkowej ONE. Jego rywalem w nowej formule będzie znakomity Algierczyk Akram Hamidi. Taj niedawno, dzięki spektakularnemu nokautowi w drugiej rundzie, rozprawił się z prawdziwą ikoną, Samem-A Gaiyanghadao. Jeśli na Lumpinee Boxing Stadium okazałby się również lepszy od trzykrotnego mistrza świata ISKA w kickboxingu, może mieć otwartą drogę do zdobycia drugiego tytułu mistrza świata ONE.

Gala ONE Friday Fights 34 w piątek 22 września o godz. 14:30 na żywo w Fightklubie!

Fight Card gali ONE Friday Fights 34:
Rodtang Jitmuangnon vs Superlek Kiatmoo9
Seksan Or Kwanmuang vs Amir Naseri
Muangthai PK Saenchai vs Yodlekpet Or Atchariya
Kulabdam Sor Jor Piek Uthai vs Tyson Harrison
Prajanchai PK Saenchai vs Akram Hamidi
Sibmuen Sitchefboontham vs Miguel Trindade
Suakim Sor Jor Thongprajin vs Saman Ashouri
Jomhod Auto MuayThai vs Songchainoi Kiatsongrit
Petchartchai Fight Geek Muaythai vs Wei Ziqin
Chen Rui vs Shinechagtga Zoltsetseg
Lito Adiwang vs Adrian Mattheis

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru gali ONE Friday Fights 34?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×