Wielkie starcie wagi muszej wydarzeniem ONE Friday Fights 41!

W piątek na Lumpinee Boxing Stadium w Bangkoku kolejna odsłona gali ONE Friday Fights. Tym razem w pojedynku wieczoru rękawice skrzyżują Dedduanglek Tded99 i Nakrob Fairtex. Całe widowisko na żywo wyłącznie na antenie Fightklubu!


Oglądaj galę KSW Epic i walkę Adamek - Chalidow. Dostęp -> TUTAJ.

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Superball Tded99 Materiały prasowe / Fightklub / Superball Tded99

Dedduanglek Tded99 swoją przygodę z ONE Championship rozpoczął w imponującym stylu. Zadebiutował w organizacji w lutym tego roku zwyciężając z Temirlanem Bekmurzaevem. W następnych pojedynkach również nie dał swoim rywalom większych szans, odprawiając kolejno z kwitkiem Shakhriyora Jurayeva, czwartego w rankingu wagi muszej Taikiego Naito oraz wielokrotnego mistrza świata w Muay Thai ze stadionu Lumpinee, Kongsuka Fairtexa.

Taj jest w doskonałej formie i choć żadnej z powyższych walk nie zakończył przed czasem, to we wszystkich tych starciach dominował na tyle, że sędziowie nie mieli problemów z orzeczeniem jego wygranych. W piątek przed Dedduanglekiem kolejny trudny test, jeśli jednak ponownie zda go celująco, już niedługo może otrzymać szansę walki o mistrzowski pas ONE w Muay Thai w wadze muszej z Rodtangiem Jitmuangnoniem.

Nakrob zrobi oczywiście wszystko, aby pokrzyżować mu plany, a jednocześnie podbić swoją pozycję w rankingu.25-latek również wygrał cztery pierwsze pojedynki i uczynił to nawet w bardziej imponujący sposób, dwukrotnie nokautując swoich rywali – Petputhaia Or Bor Jor Nakhonpanoma i Chena Jiayia. Niestety świetna seria zakończyła się we wrześniu w walce nr 5, w której lepszy okazał się Nabil Anane. Algierczyk znokautował swojego przeciwnika na początku drugiej rundy i odebrał mu status niepokonanej, wschodzącej gwiazdy Muay Thai.

W piątek Nakrob będzie chciał udowodnić, że przegrana z Anane była jedynie wypadkiem przy pracy i nadal należy stawiać go w pierwszy szeregu fighterów, którzy w najbliższych latach będą rozdawać w ONE najważniejsze karty. Jeśli wygra z Dedduanglekiem, jego notowania poszybują do góry, w przypadku drugiej z rzędu porażki, na ścieżce jego kariery mogą pojawić się jednak nie tylko wyboje, ale całkiem strome szczyty.

W innej niezwykle ciekawej walce na gali w Bangkoku wracający do oktagonu mistrz świata z Lumpinee, Rak Erawan, zmierzy się z Songchainoiem Kiatsongritem. Dla Raka będzie to trzeci pojedynek w ONE Championship, oba poprzednie wygrał przed czasem – najpierw w pierwszej rundzie zastopował Chusapa Sor Salacheepa, a dwa miesiące później w drugiej zatrzymał Mahasamuta Nayokgungmuangpeta.

Na Songchainoiu te statystyki nie powinny robić jednak wrażenia, sam ma bowiem za sobą cztery potyczki w ONE Friday Fights i wszystkie zakończone zwycięstwami. W swoim debiucie 23-latek, trenujący w Kiatsongrit Muay Thai Gym, pokonał decyzją sędziów Yoddoiego Kaewsamrita, w trzech następnych walkach nie dawał już jednak rozjemcom pola do popisu. Kolejno nokautował Mungkorna Boomdekseana, Chokdee Maxjandee oraz Jomhoda Auto MuayThai i w piątek zrobi wszystko, aby ta seria nie dobiegła końca.

W ONE Friday Fights 41 na pewno warto też zwrócić baczną uwagę na czterokrotnego mistrza świata Muay Thai, Yodlekpeta „The Destroyer” Or Atchariya, który sprawdzi formę silnego i nieźle walczącego w ostatnich miesiącach Tagira Khalilova, a także jedyny pojedynek kickboxerski w karcie pomiędzy View Petkosolem a Sergekiem Oorzhakiem.

Tradycyjnie całą galę otworzą starcia w MMA. Tym razem zobaczymy z nich: w wadze muszej Ruslana Satieva i Farida Alibabazade oraz Leandro Gomesa z Miladem Hosseinim, a także Gadzhimurada Amirzhanova i Morteza Norooziego w wadze półśredniej.

Main card gali ONE Friday Fights 41:
Dedduanglek Tded99 vs Nakrob Fairtex
Songchainoi Kiatsongrit vs Rak Erawan
Suriyanlek Por Yenying vs Tomyamkoong Bhumjaithai
Buakhiao Por Paoin vs Paruehatnoi TBM Gym
Parnpet Sor Jor Lekmuangnon vs Meysam Adelniya
Yodnumchai Fairtex vs Champagnarm Por Pramuk
Yodlekpet Or Atchariya vs Tagir Khalilov
View Petkosol vs Aslanbek Zikreev
Sulaiman LooksuanAutomuaythai vs Kijani Jacquary Kwami Aytch
Ruslan Satiev vs Farid Alibabazade
Gadzhimurad Amirzhanov vs Morteza Noroozi
Leandro Gomes vs Milad Hosseini

Gala ONE Friday Fights 41 w piątek 17 listopada o godz. 13.30 na żywo w Fightklubie!

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Friday Fights 41?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×