Kolejna widowiskowa gala ONE Friday Fights na żywo w Fightklubie!

W najbliższy piątek już po raz 42. w tym roku zapraszamy na Lumpinee Boxing Stadium na galę spod znaku ONE Friday Fights. Tym razem kibicie zobaczą osiem pojedynków w Muay Thai oraz starcia MMA i w kickboxingu. Na żywo wyłącznie w Fightklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Kaonar Sor Jor Thongprajin Materiały prasowe / Fightklub / Kaonar Sor Jor Thongprajin

Głównym wydarzeniem wieczoru będzie walka w formule Muay Thai w wadze do 141 funtów, w której ulubieniec miejscowej publiczności, Kaonar Sor Jor Thongprajin, zmierzy się z brazylijskim mistrzem sztuk walki, Julio Lobo.

Pierwszy z nich, choć w swojej ojczyźnie jest bardzo rozpoznawalnym i cenionym fighterem, nie miał najlepszego startu w ONE Championship. Przygodę z organizacją rozpoczął od dwóch porażek, z Elbrusem Osmanovem i Saemapetchem Fairtexem i w piątek zrobi wszystko, aby w końcu cieszyć się z wygranej. Także o pierwsze zwycięstwo w Bangkoku będzie walczył Julio Lobo. Brazylijczyk w swoim debiucie w ONE okazał się słabszy od Superballa TDed99, przegrywając z nim decyzją sędziów.

Lobo znany jest ze swojego ofensywnego stylu walki i w piątek najprawdopodobniej również będzie starał się zaskoczyć swojego przeciwnika, od początku pojedynku chcąc dyktować warunki. Jeśli Taj wytrzyma ten napór i zachowa spokój w ringu, będzie miał duże szanse, aby w kontrze przejąć inicjatywę i samemu narzucić swoje warunki.

Tuż przed walką wieczoru zobaczymy w ringu Ferrariego Fairtexa, który w pojedynku wagi koguciej sprawdzi formę Kirilla Chomutova. Taj wygrał swoje dwa ostatnie pojedynki w ONE Friday Fights, ale w obu miał spore problemy z mocnymi ciosami rywali. W piątek również musi liczyć się z tym, że przeciwnik nie będzie w ringu zbyt delikatny, Chomutov słynnie bowiem z atomowego uderzenia, a przez nokaut zwyciężył w swoich dwóch poprzednich konfrontacjach.

Jeśli i tym razem Rosjanin wygra, a w dodatku dokona tego przed czasem, będzie na dobrej drodze do podpisania lukratywnego kontraktu dającego mu ogromną szansę walki o mistrzowski pas. Ferrari nie ułatwi mu jednak zadania, sam dobrze zdaje sobie bowiem sprawę, że zatrzymanie rozpędzonego Chomutova również jemu może szerzej otworzyć drzwi do wielkiej kariery.

Podczas piątkowej gali w Bangkoku warto na pewno zwrócić również baczniejszą uwagę na kolejnego Rosjanina, Elbrusa „The Samurai” Osmanova, który będzie chciał poprawić swój świetny bilans w ONE Friday Fights, wynoszący obecnie 3-0. Tym razem zmierzy się on z Zhangiem Chenglongiem w starciu kickboxingu w wadze koguciej, a pojedynek ten może mieć poważne konsekwencje dla całej dywizji.

Zhang jest byłym pretendentem do tytułu mistrza świata w kickboxingu w wadze koguciej ONE, ma jednak spore trudności z odzyskaniem formy, która zapewniła mu szansę walki o tytuł w 2019 roku. Jeśli w piątek Chińczyk zwycięży, znów stanie w pierwszym szeregu zawodników swojej wagi, w przypadku porażki, może bardzo mocno obniżyć swoje notowania w oczach włodarzy ONE Championship.

Galę w Bangkoku tradycyjnie rozpoczną pojedynki MMA, tym razem czekają nas trzy takie starcia, a na pierwszy plan wysuwa się wśród nich bój dwóch niepokonanych fighterów wagi słomkowej: Zaiundina Suleimanova (7-0) z Sanzharem Zakirovem (8-0). Dodatkowo w wadze lekkiej rękawice skrzyżują Sumit Bhyan i Matheus Pereira, a w wadze półśredniej Bismarck Gomes i Asylbek Almasbekov.

Full Card gali ONE Friday Fights 42:
Kaonar Sor Jor Thongprajin vs Julio Lobo
Ferrari Fairtex vs Kirill Khomutov
Khunponnoi Sor Sommai vs Lamnamkhong BS Muaythai
Sornsueknoi FA Group vs Petkhaowang Sor Jor Lekmuangnon
Rachan Sor Somnuk vs Kongkairop Dr.Kaewnonthaburi
Ploykhao VK Khaoyai vs Fahlan Por Petkhaikaew
Elbrus Osmanov vs Zhang Chenglong
Seksan Fairtex vs Joker Paesaisi
Zehra Dogan vs Yu Yau Pui
Zaiundin Suleimanov vs Sanzhar Zakirov
Sumit Bhyan vs Matheus Pereira
Bismarck Gomes vs Asylbek Almasbekov

Gala ONE Friday Fights 42 w piątek 24 listopada o godz. 13.30 na żywo w Fightklubie!

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto zwycięży w walce wieczoru na gali ONE Friday Fights 42?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×