Efektowne pojedynki Muay Thai ozdobą kolejnej gali ONE Friday Fights!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / Yod-IQ Or Pimolsri / ONE Championship
Materiały prasowe / Fightklub / Yod-IQ Or Pimolsri / ONE Championship
zdjęcie autora artykułu

Dziewięć walk w formule Muay Thai oraz trzy w MMA – tak prezentuje się karta gali ONE Friday Fights 44, która już w najbliższy piątek zorganizowana zostanie na Lumpinee Boxing Stadium w Bangkoku. Transmisja od godz. 13.30 w Fightklubie!

W tym artykule dowiesz się o:

ONE Championship nie zatrzymuje się nawet na chwilę i w najbliższy piątek zorganizuje już 44. w tym roku galę spod znaku ONE Friday Fights! Tym razem pojedynkiem wieczoru będzie w niej starcie dwóch młodych gwiazd Muay Thai, Yod-IQ Or Pimolsriego i Ilyasa Musaeva. Obaj liczą na wygraną, która szerzej otworzyłaby im drzwi do największych gal ONE Championship. Obaj mają na nią szansę, swoimi dotychczasowymi występami w ringu udowadniali bowiem, że znają swój fach jak mało kto.

Yod-IQ Or Pimolsri choć ma dopiero 21 lat może poszczycić się już 117 profesjonalnymi zwycięstwami. Dwa z nich odniósł na galach ONE, pokonując kolejno Samuela Bielena i Mavluda Tupieva. Świetna seria Taja zakończyła się wprawdzie we wrześniu, kiedy to musiał uznać wyższość Alexeya Balyko, nawet w tej przegranej konfrontacji zaprezentował jednak wielkie serce do walki. Yod-IQ pokazał oszałamiający repertuar kopnięć i świetnie wyglądał szczególnie w kontratakach. Jeśli dalej będzie rozwijał się w takim tempie, nieraz będziemy jeszcze oglądali go w przyszłości na głównych arenach największych gal na świecie.

Do tego jednak, mimo wielkich umiejętności Taja, droga daleka. Najpierw podczas piątkowej gali w Bangkoku musi uporać się z Ilyasem Musaevem, rosyjskim artystą Muay Thai, który znany jest z piekielnie mocnych, nokautujących uderzeń. Rosjanin wygrał przed czasem dwie walki na ONE Friday Fights – pierwszą z Panritem Lukjaomaesaiwaree i ostatnią z Otopem Or Kwanmuangiem. Pomiędzy nimi trafiła mu się jednak seria trzech porażek, które mocno zaniżyły jego notowania w oczach ekspertów i kibiców.

W innym ciekawie zapowiadającym się pojedynku podczas piątkowej gali Rittidet Sor Sommai spróbuje odnieść trzecie kolejne zwycięstwo przez nokaut na ONE Friday Fights. Wcześniej 26-latek odprawił w ten sposób Jalilla Barnesa i Theptaksina Sor Sornsinga, czy w piątek będzie kontynuował swoją serię? Tym razem na jego drodze stanie Pompet PK Saenchai, bardzo wszechstronny zawodnik, który po dwóch kolejnych zwycięstwach na galach ONE w ostatniej walce musiał przełknąć gorycz porażki w starciu z Chorfahem Tor Sangtiennoiem.

W Bangkoku warto zwrócić także uwagę na 19-letni włoski talent, Lenny’ego Blasiego, który świeżo po oszałamiającym nokaucie na Nonthakicie Tor Morsrim spróbuje odnieść kolejne spektakularne zwycięstwo. Tym razem na jego drodze stanie prawdopodobnie najtrudniejsza z dotychczasowych prób, bój z tureckim wojownikiem, Ferzanem Cickiem. Obaj fantastycznie kończą walki, potrzebują jednak kolejnych zwycięstw, aby konsekwentnie piąć się w górę rankingu wagi muszej ONE.

W najciekawszym z trzech pojedynków w formule MMA, wchodząca filipińska gwiazda, Fritz Biagtan, wraca do ringu na starcie z debiutującym w tej prestiżowej organizacji Babarem Alim. Biagtan dwukrotnie walczył już na galach ONE Friday Fights, obie potyczki wygrywając przed czasem. Najpierw w trzeciej rundzie znokautował Nurmukhammada Adamkhonova, a następnie już w pierwszej zwyciężył przez TKO w starciu z Deepakiem Bhardwajem. W Bangkoku będzie celował w hattricka.

Gala ONE Friday Fights 44 w piątek 8 grudnia o godz. 13.30 na żywo w Fightklubie!

Main card gali ONE Friday Fights 44: Yod-IQ Or Pimolsri vs Ilyas Musaev Rittidet Sor Sommai vs Pompet PK Saenchai Maisangkum Sor Yingcharoenkarnchang vs Chalarmdam Nayokatasala Peemai Por Kobkuea vs Thanungern FA Group Ganchai Jitmuangnon vs Binladen Sangmorakot Sungprab Lookpichit vs Petmuangthai TBM Gym Avatar PK Saenchai vs Wang Kaifeng Lenny Blasi vs Ferzan Cicek Yuly Alves vs Chellina Chirino Fritz Biagtan vs Babar Ali Carlo Bumina-ang vs Ilyas Dursan Leandro Gomes vs Milad Hosseini

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Friday Fights 44?
Yod-IQ Or Pimolsri
Ilyas Musaev
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)