Pojedynek o mistrzostwo wagi półciężkiej ozdobą gali BKFC Fight Night Clearwater

W nocy z piątku na sobotę w Tampie na Florydzie wielkie show na gołe pięści z walką Mike’a „The Marine” Richmana z Erickiem „El Travieso” Lozano na szczycie karty. Całe widowisko BKFC Fight Night Clearwater na żywo na antenie Fightklubu!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Mike Richman / BKFC Materiały prasowe / Fightklub / Mike Richman / BKFC

Richman to jeden z najbardziej szanowanych i lubianych zawodników w historii BKFC. Zadawane z chirurgiczną precyzją ciosy, pewność i spokój w działaniu przyniosły mu szereg zwolenników, a ponieważ walczy bardzo efektownie, wielu kibiców trzyma za niego kciuki w okrągłym ringu. 38-letni Amerykanin karierę w BKFC rozpoczął wybornie – od pięciu kolejnych wygranych. Po nich przyszło jednak wyraźne załamanie formy. Najpierw przegrana Lorenzo Huntem, czempionem w wadze półśredniej i junior ciężkiej, później porażka z mistrzem wagi średniej, Davidem Mundellem. W weekend „The Marine” będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę, a drogę tę spróbuje mu zagrodzić Erick Lozano.

Lozano ma za sobą znakomitą karierę i wielkie doświadczenie wyniesione z oktagonów MMA, na BKFC walczy jednak ze zmiennym szczęściem. W debiucie żadnych szans nie dał mu Lorenzo Hunt, później jednak w 54 sekundy znokautował byłego mistrza BKFC, Francesco Ricchiego. W następnej walce znów przyszła porażka, tym razem z Jake’em Bostwickiem, wreszcie w grudniu ubiegłego roku zwycięstwo z Mikem Jonesem. Zachowując prawo serii, w piątkową noc na Florydzie, „El Travieso” znów powinien opuszczać ring na tarczy. Czy tak właśnie będzie?

Niezwykle ciekawie zapowiadającą się potyczką w Tampie powinna być konfrontacja pomiędzy czołowymi zawodnikami wagi półśredniej, Ja'Farem „Knoxem” Forttem, a byłym czempionem BKFC Elvinem „El Bandido” Brito. Starcie to będzie miało poważne konsekwencje dla rankingu, Brito plasuje się w nim bowiem na piątej pozycji, ale ma zakusy, aby wykonać znaczący skok. Jego dotychczasowy bilans w BKFC to 5-4, choć psują go mocno dwie ostanie porażki z Luisem Palomino i Carlosem Trinidadem-Snakiem.

Piątkowym rywalem Brito będzie Ja'Far Fortt. „Knox” na razie nie zaznał jeszcze w BKFC smaku porażki. Dla organizacji tej walczył trzykrotnie, wszystkie pojedynki rozstrzygnął na swoją korzyść przed czasem, a w dwóch przypadkach do odniesienia zwycięstwa potrzebował mniej niż pół minuty. Jeśli na Florydzie znów będzie cieszył się z wygranej, wyraźny awans w rankingu wagi półśredniej stanie się również jego udziałem.

Duże konsekwencje dla rankingu powinno mieć również starcie Joshuy Ridge’a z Tylerem Randallem, tyle że w tym przypadku będzie do kategoria musza. Wielce prawdopodobne, że jego zwycięzca będzie kolejnym przeciwnikiem aktualnego czempiona, Johna Dodsona. Pochodzący z Filipin Ridge to pretendent nr 1, który wprawdzie w BKFC legitymuje się skromnym bilansem 3-2, przegrywał jednak wyłącznie z najlepszymi z najlepszych – z Dodsonem i byłym pretendentem do pasa w kategorii koguciej, Danielem Alvarezem.

Randall to rankingowy pretendent nr 3. 29-letni fighter z Nowego Jorku swoją przygodę z Bare Knuckle Fighting Championship rozpoczął od dwóch wygranych, po nich przyszły jednak dwie porażki, które nieco obniżyły jego notowania. Ewentualna wygrana w piątkową noc na pewno pozwoliłaby mu uwierzyć mocniej we własne możliwości.

Podczas piątkowej gali obowiązkowymi punktami będą również: walka pomiędzy piątym w rankingu wagi muszej Travisem „The Animal” Thompsonem, a Abdielem „The Nightmare” Velazquezem oraz starcia z udziałem Jessiki „The Black Widow” Borgi, Mike’a Heckerta czy Zacha „Lil Mac” Pannella.

Gala BKFC Fight Night Clearwater w nocy z piątku na sobotę (12/13 kwietnia) o godz. 2:00 na żywo w Fightklubie!

Main card gali BKFC Fight Night Clearwater:
Mike Richman vs Erick Lozano
Ja'Far Fortt vs Elvin Leon Brito
JR Ridge vs Tyler Randall
Abdiel Velazquez vs Travis Thompson
Jessica Borga vs Katharina Lehner
Jay Jackson vs Idrees Wasi
Angel Hernandez vs Rayne Wells
Mike Heckert vs Leonel Carrera
Quentin Gaskin vs Zachary Pannell

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali BKFC Fight Night Clearwater?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×