Kulabdam vs Nabil Anane walką wieczoru na ONE Friday Fights 69

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / ONE Championship
Materiały prasowe / Fightklub / ONE Championship
zdjęcie autora artykułu

12 pojedynków w formułach Muay Thai, MMA i kickboxingu zaplanowanych zostało podczas najbliższej gali na legendarnym Lumpinee Boxing Stadium. Całe show – ONE Friday Fights 69 – w piątkowe popołudnie na żywo na antenie Fightklubu!

W tym artykule dowiesz się o:

W pojedynku wieczoru w stolicy Bangkoku zobaczymy w akcji mistrza nokautów „Left Meteorite” Kulabdama Sor Jor Pieka Uthaia, który w formule Muay Thai w wadze koguciej zmierzy się ze wschodząca gwiazdą tej kategorii, Nabilem Ananem. Pierwszy z nich zanim rozpoczął swoją przygodę z ONE Championship miał już na koncie dwa tytuły mistrza świata wywalczone na stadionie Lumpinee, a więc do organizacji przystępował jako jeden z wyróżniających się fighterów w swoim kraju. I start w ONE miał znakomity, w 2019 i 2020 roku wygrał bowiem dwie pierwsze walki. Później przyszły dwie porażki, następnie… pandemia Covid-19 i wreszcie 25-letni fighter na dobre wrócił do ringu. W czerwcu 2023 roku Kulabdam zainaugurował serię czterech kolejnych zwycięstw, którą dopiero w kwietniu tego roku zatrzymał były mistrz świata ONE w wadze koguciej, Nong O-Hama. Taj zapowiada jednak, że porażka wcale go nie zraziła, wręcz przeciwnie, wyzwoliła w nim nowe siły, z którymi przystąpi do piątkowej walki.

W niej zmierzy się z młodszym od siebie o pięć lat Ananem, byłym mistrzem świata WBC Muay Thai w dwóch kategoriach wagowych, dla którego będzie to czwarta walka na ONE Friday Fights w karierze. Taj debiutował w organizacji w czerwcu 2023 roku i przegrał wówczas przez nokaut z Superlekiem Kiatmoo9. W dwóch kolejnych walkach schodził już jednak z ringu zwycięski – najpierw znokautował Nakroba Fairtexa, a pod koniec grudnia rozprawił się z Muangthaiem PK Saenchaiem. W piątek w Bangkoku będzie chciał odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu, zadanie czeka go jednak piekielnie trudne. Jedną z gwiazd gali będzie bez wątpienia Maisangkum Sor Yingcharoenkarnchang, który w stolicy Tajlandii będzie walczył o szóstą wygraną w ONE Friday Fights. 23-latek na razie frunie przez organizację niczym na skrzydłach – zwyciężył we wszystkich pięciu walkach, trzy z nich kończąc przed czasem, w tym dwukrotnie już w pierwszych rundach. Jeśli i tym razem będzie triumfował, nie tylko poprawi swój fantastyczny bilans i awansuje w rankingach, ale też znacząco przybliży się do walki na jednej z głównych gal ONE Championship. Na ONE Friday Fights 69 rywalem Maisangkuma będzie Petsansuk ChotBangsaen, który w ONE debiutował w sierpniu ubiegłego roku i był to debiut bardzo udany, bo zakończył się wygraną sędziowską decyzją. Od tamtej pory Taj nie rywalizował na galach największej azjatyckiej organizacji sportów walki, powróci na nie dopiero w najbliższy piątek. W innych ciekawie zapowiadających się walkach zobaczymy w ringu m.in. mistrza świata Muay Thai ze stadionu Lumpinee, Pongsiriego PK Saenchaia, który skrzyżuje rękawice z Soe Lin Oo. Obaj rywalizowali już ze sobą w 2020 roku, a potyczka ta zakończyła się remisem. Tym razem eksperci nieco więcej szans na wygraną dają swobodniej czującemu się w Muay Thai Pongsiriemu. W pojedynku kickboxerskim wagi koguciej niepokonany w profesjonalnej karierze, legitymujący się bilansem 10-0 Elbrus Osmanov sprawdzi formę Miao Aoqiego, z kolei w walkach MMA w wadze słomkowej Avazbek Kholmirzaev zmierzy się z Changym Karą-Oolem, a w kategorii piórkowej Jung Jun Hee z Katsuakim Aoyagim. Gala ONE Friday Fights 69 w piątek 5 lipca o godz. 14.30 na żywo w Fightklubie! Main card gali ONE Friday Fights 69: Kulabdam Sor Jor Piek Uthai vs Nabil Anane Nontachai Jitmuangnon vs Alessio Malatesta Buakhiao Por Paoin vs Raksiam Sor Boonmeerit Maisangkum Sor Yingcharoenkarnchang vs Petsansuk ChotBangsaen Sunday Boomdeksean vs Chusap Sor Salacheep Mungkorn Boomdeksean vs Kaenlek Sor Chokmeechai Pongsiri PK Saenchai vs Soe Lin Oo Elbrus Osmanov vs Miao Aoqi BM Fairtex vs Ikko Ota Avazbek Kholmirzaev vs Changy Kara-Ool Celest Hansen vs Masami Jung Jun Hee vs Katsuaki Aoyagi ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era

Źródło artykułu: WP SportoweFakty