FightMag to przede wszystkim relacje z najciekawszych walk z gal Fight Nights Global i Kunlun Fight. Pierwsza z nich to organizacja mająca swoją siedzibę w Rosji. W pierwszych latach działalności skupiała się głównie na promocji K-1, w kolejnych – coraz mocniej inwestowała w MMA. Obecnie to największa organizacja sportów walki za naszą wschodnią granicą, w szeregach której walczą najlepsi rosyjscy fighterzy oraz czołowi zawodnicy z innych zakątków świata.
Fight Nights Global produkuje wydarzenia na całym świecie, a pierwsze z nich miały miejsce w 2010 roku w Moskwie. Od tamtej pory odbyło się ich ponad 80, a miastami-gospodarzami najważniejszych z nich były m.in. Sankt Petersburg, Nowosybirsk, Jekaterynburg, Niżny Nowogród, Omsk, Rostów nad Donem, Władywostok, Astana, Grozny, Duszanbe czy Mińsk. W ciągu niecałej dekady pod skrzydłami organizacji walczyli tak wybitni zawodnicy jak Fedor Emelianenko, Batu Khasikov, Witalij Minakow, Rasul Mirzaev, Andriej Arłowski, António Silva, Wiktor Pešte czy Fábio Maldonado.
Z kolei Kunlun Fight ma swoje korzenie w Chinach i zajmuje się głównie promocją kick-boxingu. Organizacja powstała w 2013 roku, a już w styczniu roku kolejnego w Pattaya w Tajlandii zorganizowała swoją pierwszą galę, podczas której rozegrano turniej z udziałem Andreia Kulebina, Petsanguana Luktupfaha, Guo Dongwanga i Umara Sematy. Od tamtej pory rokrocznie tworzy około dwudziestu wydarzeń, na której zaprasza specjalistów od kick-boxingu ze wszystkich kontynentów.
Jednym z przełomowych wydarzeń w historii organizacji było zakontraktowanie na sześć pojedynków legendarnego Buakawa Banchameka, ikonę kick-boxingu, dwukrotnego czempiona K-1, który po wywiązaniu zobowiązań, nadal walczył dla Kunlun Fight. Niezwykle charakterystyczną cechą organizacji jest wspomniany wyżej turniej w wadze do 70 kg. Z czterech zawodników w pierwszej edycji, rozrastał się w latach kolejnych, a obecnie rywalizuje w nim aż 64 fighterów. W 2016 roku Kunlun Fight wycenione zostało na 350 milionów dolarów, co czyniło go najcenniejszą firmą z sektora sportów walki w całych Chinach. Po trzech latach wartość organizacji jeszcze wzrosła i obecnie wynosi ponad pół miliarda dolarów.
Premierowe odcinki magazynu FightMag w każdy piątek i sobotę o 22.00 w Fightklubie.
Road FC – oglądaj w Fightklubie!